Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Acnemy Postzit 30 ml

Çmimi fillestar
1,900 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,900 Lekë

 Serum kunder shenjave dhe akneve

Serumi është i formuluar me acidin glikolik që minimizon shenjat pas akneve (hiperpigmentimet), përmirëson teksturën e lëkurës dhe unifikon tonin/ngjyrën e lëkurës. Dhe në rast se ka ende ndonjë akne kokëfortë në lëkurë, ne kemi shtuar në formulë dhe acid salicilik dhe quora noni PRCF, hakerin e vërtetë të baktereve p.acnes, i cili shkakton aknet, duke i penguar ato të riprodhohen dhe të ribalancojnë mikrobiomën e lëkurës.

Për më tepër, acidet që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv për çlirimin e përbërësve aktivë që i bën produktet tona jo irrituese për lëkurën, ndërsa mbajnë deri në 12 herë më shumë përbërës aktiv sesa kur përdoren pa sistemin e shpërndarjes së përbërësve (wow!) dhe kështu rrit jashtëzakonisht efektivitetin e formulave tona.

Përbërësit kryesor:

1% Quora Noni (0,3% Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate)
5% Azeloglicina (1,5% Potassium Azeloyl Diglycinate)
5% Glycolic Acid Liposomado (0,15% Glycolic Acid)
3% Salicylic Acid Liposomado (contiene 0,06% Salicylic Acid; 0,021% ceramide NP)
5% Niacinamide
1. Përdorimi

Përdoreni pas Zitclean® dhe para Zicontrol® në shenjat e kuqërremta që lënë pas aknet pasi të jenë zhdukur.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Niacinamide, Potassium Azeloyl Diglycinate, Glycerin, Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate, Glycolic Acid, Salicylic Acid, Ceramide Np, Xanthan Gum, Carbomer, Phosphatidylcholine, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Cholesterol, Decyl Glucoside, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Mannitol, Triethanolamine, Sodium Chloride, Citric Acid, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

  Acnemy Postzit 30 ml
  Acnemy Postzit 30 ml
  Acnemy Postzit 30 ml
  Acnemy Postzit 30 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery