Shko te informacioni mbi produktin
1 3
 • Play video

Acnemy ZITBODY 200 ml

Çmimi fillestar
1,900 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,900 Lekë

Xhel larës i dedikuar për aknet & pikat e zeza në trup

Larës për trupin në trajtë xheli. I pështatshëm për lëkurën e prirur ndaj akneve. Pastron dhe kontrollon yndyrën e tepërt, për të reduktuar dhe parandaluar shenjat e akneve të trupit, duke e lënë lëkurën të pastër.

Formuluar me një përzierje unike të acideve AHA (6% glikolik dhe 2% mandelik) dhe BHA (2% acid salicilik – i kapsuluar) që veprojnë si në sipërfaqe ashtu edhe brenda poreve për të pastruar thellësisht lëkurën, për të rregulluar prodhimin e sebumit dhe për të reduktuar shenjat e akneve. Nuk irriton apo than lëkurën.

Përveç kësaj, formula është e pasur me prebiotikë dhe postbiotikë dhe ekuilibron mikrobiomën e lëkurës duke forcuar barrierën e lëkurës, duke parandaluar shfaqjen e akneve të reja dhe duke e mbajtur lëkurën të hidratuar dhe të mbrojtur.

 • Pastron, kontrollon sebumin e tepërt dhe eksfolion butësisht pa e tharë apo irrituar lëkurën.
 • Kontrollon dhe redukton aknet aktuale në trup.
 • Veprim pastrues, eksfolues dhe hidratues.
 • Formulë e butë dhe miqësore ndaj lëkurës.
 • E përkryer për lëkurën e prirur ndaj akneve.
 • Përmban acid salicilik, acid glikolik, acid mandelik, prebiotikë dhe postbiotikë.
 • Teknologjia e kapsulimit e bën Acidin Salicilik 12 herë më efektiv (duke siguruar penetrim të efektshëm dhe pastrim të përkryer të pikave të zeza dhe papastërtive në pore).
 • Jo komedogjen, pa vaj dhe pa sapun.
 • Përdorimi i përditshëm.
 • Pa parfume
 • 3 – 3.5
1. Përdorimi

Pasi të keni bërë dush aplikoni ZITBODY në lëkurë të lagur në zonat e prekura të trupit. Masazhojeni butësisht në lëkurë duke përdorur lëvizje rrethore. Shpëlajeni me ujë të bollshëm dhe përfundoni me ujë të ftohtë për të mbyllur poret. Përdorimi i përditshëm. Për rezultate optimale, kombinoni me spray-n e trupit ZITBACK.

2. Përbërësit

6% Acid Glikolik
2% Acid Mandelik

2% Salicylic Acid

0,1% Quora Noni
Prebiotikë dhe Postbiotikë

  Acnemy ZITBODY 200 ml
  Acnemy ZITBODY 200 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery