Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Acnemy ZITCLEAN Deep Cleansing Face Gel 150 ml

Çmimi fillestar
1,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,300 Lekë

Larës xhel për fytyrën me 1% Ac. Salicilik, 0.1% Quora Noni dhe 3% Azeloglicine (Ac. Azelaic + Glicine) 

Pastrimi i lëkurës luan një rol shumë të rëndësishëm në luftën kundër akneve dhe kjo është arsyeja pse ne krijuam Zitclean®, një xhel pastrues delikat me më pak se 10% surfaktantë, që e bën atë jo irritues. Zitclean® i mban aknet nën kontroll gjatë kujdesit për lëkurën tuaj. Formula përbëhet nga dy përbërës kryesorë: Acidi Salicilik dhe Azeloglicina (acid azelaik + Glicinë), të cilët eksfolojnë butësisht lëkurën dhe kontrollojnë yndyrën e tepërt.

Për më tepër, acidet që gjenden në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv për çlirimin e përbërësve aktivë që i bën produktet tona jo irrituese për lëkurën, ndërsa mbajnë deri në 12 herë më shumë përbërës aktiv sesa kur përdoren pa sistemin e shpërndarjes së përbërësve (wow!) dhe kështu rrit jashtëzakonisht efektivitetin e formulave tona.

 • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
 • Trajtë xheli
 • Jo komedogjene
 • Pa parfume
 • pH. 5.00 – 6.00
1. Përdorimi

Këshillohet të përdoret në mëngjes edhe në darkë

2. Përbërësit

Aqua (Water), Propanediol, Glycerin, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Potassium Azeloyl Diglycinate, Sphingomonas Ferment Extract, Salicylic Acid, Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Boswellia Serrata Resin Extract, Ceramide Np, Sodium Cocoyl Glutamate, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Rice Amino Acid, Xanthan Gum, Carbomer, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Phosphatidylcholine, Mannitol, Cholesterol, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

  Acnemy ZITCLEAN Deep Cleansing Face Gel 150 ml
  Acnemy ZITCLEAN Deep Cleansing Face Gel 150 ml
  Acnemy ZITCLEAN Deep Cleansing Face Gel 150 ml
  Acnemy ZITCLEAN Deep Cleansing Face Gel 150 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery