Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Acnemy ZITCONTROL Daily Anti-blemish Treatment 40 ml

Çmimi fillestar
2,100 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,100 Lekë

Hidratues dhe Trajtues per fytyra te prirura ndaj akneve 

Një trajtim i aftë për të mbajtur nën kontroll aknet, për t’i zvogëluar ato dhe për të parandaluar shfaqjen e tyre?  Provoje! Quhet Zitcontrol® dhe është i formuluar me përbërës të tillë si acidi salicilik, zinku PCA, niacinamide dhe quora noni PRCF, të cilat kanë veti për të kontrolluar, reduktuar dhe parandaluar aknet.

Për më tepër, acidet që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv për çlirimin e përbërësve aktivë që i bën produktet tona jo irrituese për lëkurën, ndërsa mbajnë deri në 12 herë më shumë përbërës aktiv sesa kur përdoren pa këtë sistem të shpërndarjes së përbërësve, dhe kështu rrit jashtëzakonisht efektivitetin e formulave tona.

1. Përdorimi

Për shpërthime aktive dhe të vazhdueshme përdoreni në rutinën e mëngjesit dhe atë të mbrëmjes. Për të parandaluar aknet dhe shpërthimet, aplikojeni një herë në ditë, mundësisht në mbrëmje.
*Pastroni fillimisht fytyrën me Zitclean®. Nëse keni shenja aknesh, mund të aplikoni edhe Postzit® pas Zitclean® dhe para Zitcontrol®.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Niacinamide, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Salicylic Acid, Zinc PCA, Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate, Daucus Carota Sativa Root Cell Culture Lysate, Ceramide NP, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Phosphatidylcholine, Dimyristoyl, Phosphatidylcholine Lecithin, Stearamine, Cholesterol, Xanthan Gum, Sodium Acrylates Copolymer, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Olive Oil Polyglyceryl-6 Esters, Sorbitan Oleate, Tocopherol, Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

  Acnemy ZITCONTROL Daily Anti-blemish Treatment 40 ml
  Acnemy ZITCONTROL Daily Anti-blemish Treatment 40 ml
  Acnemy ZITCONTROL Daily Anti-blemish Treatment 40 ml
  Acnemy ZITCONTROL Daily Anti-blemish Treatment 40 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery