Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Altruist Cleasing Foam 2% Salicyclic Acid – Lares 2%BHA 150ml

Çmimi fillestar
1,100 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,100 Lekë

Shkumë pastruese  2% acid salicilik. Përmban alantoinë anti-inflamatore dhe hidratuese. Formuluar për lëkurë të kombinuar/të yndyrshme nga dermatologu konsulent Dr. Andrew Birnie.

Ky pastrues është pa aromë, vegan dhe ideal për lëkurën e prirur ndaj akneve pasi acidi salicilik pastron poret nga papastërtitë dhe redukton prodhimin e sebumit. Pastron butësisht lëkurën e prirur ndaj njollave

. Largon qelizat e thata dhe të vdekura të lëkurës, duke i dhënë lëkurës një pamje rinore. I jep lëkurës një ndjenjë të pastër dhe të freskët.

 • Hipoalergjike
 • Jo komedogjene
 • Pa aroma dhe parabene

 


1. Përdorimi

Vendosim një sasi të vogël në duar dhe e aplikojmë në lëkurë të lagur. Fillojmë e masazhojmë butë edhe në zonën rreth syve dhe pastaj e shpëlajmë me ujë të rrjedhshëm.

2. Përbërësit

Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Alcohol Denat., PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Cocoyl Glutamate, Salicylic Acid, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Citric Acid, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Allantoin

  Altruist Cleasing Foam 2% Salicyclic Acid – Lares 2%BHA 150ml
  Altruist Cleasing Foam 2% Salicyclic Acid – Lares 2%BHA 150ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery