Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Altruist Face Fluid Sunscreen SPF50 50ml

Çmimi fillestar
1,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,600 Lekë

Krem mbrojtës ndaj diellit, me cilësi të lartë dhe spektër të gjerë mbrojtjeje vlerësuar me 5 yje mbrojtja ndaj UVA (PPD 54) dhe UVB.
Formulë e pasur me vitaminë E për të parandaluar dëmtimin qelizor nga radikalet e lira të shkaktuara nga UV dhe speciet reaktive të oksigjenit.

 • Formulë e projektuar vecanërisht për lëkurat e ndjeshme.
 • Formulë antioksidante dhe hidratuese.
 • Teksturë lehtësisht e përthithshme nga lëkura.
 • Nuk ngjit.

Cruelty free | Coral friendly | Vegan

 • SPF 50.
 • Hipoalergjike.
 • Jo komedogjene.
 • Pa parfum dhe paraben.
 • Rezistent ndaj ujit.
1. Përdorimi

Aplikoni 20-30 minuta përpara se të ekspozoheni në diell

2. Përbërësit

Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Octocrylene, Niacinamide, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide (Nano), Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Panthenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Aminomethyl Propanol, Ethylhexyl Triazone, Phenoxyethanol, Tris-Biphenyl Triazine (Nano), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Alumina, Titanium Dioxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Simethicone, Piroctone Olamine, Decyl Glucoside, Silver Chloride, Butylene Glycol, Disodium Phosphate, Xanthan Gum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Propylene Glycol

  Altruist Face Fluid Sunscreen SPF50 50ml
  Altruist Face Fluid Sunscreen SPF50 50ml
  Altruist Face Fluid Sunscreen SPF50 50ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery