Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Apivita Pure Jasmine Moisturizing Body Milk 200 ml

Çmimi fillestar
1,400 Lekë
Çmimi fillestar
1,750 Lekë
Çmimi i ulur
1,400 Lekë

Një locion trupi i mëndafshtë që e lë lëkurën të butë dhe me aromë të lehtë. I mbushur me nota të pasura të jaseminit, hidraton lëkurën në thellësi, për një përfundim luksoz; në të njëjtën kohë, një infuzion i patentuar i 3 llojeve të çajit organik të malit ofron përfitime shtesë antioksiduese. Tekstura e lëmuar shkrihet pa problem në lëkurë, duke i rikthyer  hidratimin dhe elasticitetin.

 • I përshtatshëm për lëkurë të thatë, të dehidratuar dhe të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshmet.
 • Mosha: 10+
 • Hidraton dhe rikthen elasticitetin në lëkurë, i jep lëkurës një aromë të lehtë, teksturë e mëndafshtë, përthithet shpejt dhe lehtë, 98% përbërës natyralë, të testuar dermatologjikisht.
 • Formuluar pa: vaj mineral, parabene, ftalate, propilen glikol, silikone.

Përbërësit kryesorë:

 • Vajrat esencialë të jaseminit, nerolit dhe paçulit organik krijojnë një ndjenjë luksoze mirëqenieje.
 • Një kompleks unik hidratues, i përbërë nga mjalti grek i trumzës dhe acidi hialuronik, e lë lëkurën krejtësisht të butë dhe të hidratuar.
 • Vajrat grekë të ullirit dhe bajameve kombinohen me gjalpë shea dhe dyll blete për të ruajtur elasticitetin e lëkurës, duke e lënë atë jashtëzakonisht të butë.
 • Ky produkt përmban një infuzion të patentuar të 3 llojeve të ndryshme të çajit organik grek të malit në vend të ujit të thjeshtë. Ky përbërës natyral ndihmon në rritjen e vetive antioksiduese tashmë të pranishme në formulë, për shkak të përqendrimit të lartë të polifenoleve.
1. Përdorimi

Aplikoni kremin në lëkurë, më pas masazhoni butësisht.

2. Përbërësit

Aqua/Water/Eau**, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Isosorbide Dicaprylate, Coco-Caprylate, Olus Oil/Vegetable Oil/Huile Végétale, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Parfum/Fragrance, C10-18 Triglycerides, Cetearyl Alcohol, Aqua/Water/Eau, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Jasminum Grandiflorum (Jasmine) Flower Extract, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Oil*, Cera Alba/Beeswax/Cire d’abeille*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Pogostemon Cablin Leaf Oil/Pogostemon Cablin Oil*, Mel/Honey/Miel, Sideritis Raeseri Flower/Leaf/Stem* Extract, Sideritis Perfoliata Flower/Leaf/Stem* Extract , Sideritis Scardica Flower/Leaf/Stem* Extract, Panthenol, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower* Extract, Tocopherol, Dehydroacetic Acid, Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer, Diheptyl Succinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Gluconate, Citronellyl Methylcrotonate, Sodium Hydroxide, Hydroxyacetophenone, Bisabolol, Benzyl Alcohol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Eugenol, Benzyl Benzoate.

*Organic cultivation
** Sideritis Perfoliata/Scardica/Raeseri Flower/Leaf/Stem* Aqueous Infusion = Greek Mountain Tea Water

  Apivita Pure Jasmine Moisturizing Body Milk 200 ml
  Apivita Pure Jasmine Moisturizing Body Milk 200 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery