Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Evy Sunscreen Mousse Kids 50 SPF 150ml

Çmimi fillestar
1,700 Lekë
Çmimi fillestar
3,400 Lekë
Çmimi i ulur
1,700 Lekë
EVY Kids është i përshtatshëm për të gjithë familjen, por është një mbrojtje ideale për fëmijët pasi ata kanë nevojë për një mbrojtje të butë dhe shtesë të papërshkueshme nga uji nga dielli. Kjo formulë mbrojtëse dhe e butë EVY është zhvilluar për lëkurën më të ndjeshme dhe mund të përdoret për fëmijët nga mosha 6 muajshe. Teknologjia unike bën të mundur marrjen e një mbrojtjeje të butë, por ende shumë efikase dhe ekstra rezistente ndaj ujit nga dielli. Formula është hipoallergjike dhe kundërshton ekzemën nga dielli dhe forcon barrierën e lëkurës, e cila jep një mbrojtje efikase edhe kundër ujit të klorur dhe të kripur. Pa konservues, parfum, alkool dhe nanogrimca. Musa është argëtuese për të luajtur dhe mund t’i rezistojë lojës së ashpër. Mos harroni të mbroni fëmijët e vegjël nga rrezet e diellit direkte. SPF 50 bllokon rreth 98% të rrezeve UVB kur aplikohet sasia e rekomanduar.
1. Përdorimi

Aplikojeni përpara se lëkura të ekspozohet në diell.
Tundeni mirë dhe kthejeni shishen me kokë poshtë.
Një grusht mousse është i mjaftueshëm për një krah dhe madhësia e një topi golfi për fytyrën e një të rrituri.
Punoni shkumën midis duarve në një formë më të lëngshme. Përhapeni në mënyrë të barabartë dhe të bollshme mbi lëkurë. Prisni disa minuta derisa shkuma të thahet përpara se të notoni ose të vishni rrobat. Duhet të mos ngjitet pas 5-10 minutash. Përndryshe mund të keni përdorur shumë.
Përdorimi i kursyer ul ndjeshëm mbrojtjen.

2. Përbërësit

Aqua, Butane, Propylene glycol, Octocrylene, Butyl methoxydibenzoylmethane, Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, VP/ Hexadecene copolymer, Stearic acid, Palmitic acid, Isobutane, Bis-Ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, PVP, Ethylhexyl triazone, Polysorbate 20, Triethanolamine, Tocopheryl Acetate, Glycerin , Propane, Dimethicone.

  Evy Sunscreen Mousse Kids 50 SPF 150ml
  Evy Sunscreen Mousse Kids 50 SPF 150ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery