Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Geek & Gorgeous Liquid Hydration 110ml

Çmimi fillestar
1,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,300 Lekë

Tonik me 5% panthenol, i cili është i njohur jo vetëm për vetitë e tij hidratuese, por edhe qetësuese/shëruese dhe forcon barrierën e lëkurës. Shtimi i Alantoinës dhe komponentëve NMF (Natural Moisturizing Factors) përforcojnë akoma më shumë vetitë hidratuese dhe qetësuese.

Tonik me 5% panthenol, i cili është i njohur jo vetëm për vetitë e tij hidratuese, por edhe qetësuese/shëruese dhe forcon barrierën e lëkurës. Shtimi i Alantoinës dhe komponentëve NMF (Natural Moisturizing Factors) përforcojnë akoma më shumë vetitë hidratuese dhe qetësuese.

Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurave, e vecanërisht për:

 • personat që përdorin nje tonik,
 • ata që janë në trajtime të forta për lëkurën (psh. personat që perdorin tretinoin, benzoil peroxide, etj., që njihen për efektet anësore sic janë tharja e lëkurës, dëmtimi i barrierës mbrojtëse të saj),
 • lëkurat e dehidratuara, lëkurat e thata që duan disa shtresa përbërësish për të arritur hidratimin maksimal.
1. Përdorimi

Pas pastrimit të lëkurës aplikojeni direkt tonikun me një tampon pambuku ose me duart tuaja. Më pas vazhdoni me rutinen tuaj të mëngjesit ose të darkës.

Nëse përdorni eksfoljantët kimik (Smooth Out, Cheer Up, Calm Down) rekomandohet të vendosen përpara ata dhe pastaj të vijohet me aplikimin e Liquid Hydration. E njëjta gjë edhe nëse përdorni Vitaminën C (C-Glow). Aplikojmë përpara Vitaminën C dhe pastaj Liquid Hydration.

2. Përbërësit

Water, Panthenol, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Sodium PCA, Diglycerin, Urea, Hydrolyzed Rice Protein, Sorbitol, Lysine, PCA, Allantoin, Lactic Acid, Tocopherol, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

  Geek & Gorgeous Liquid Hydration 110ml
  Geek & Gorgeous Liquid Hydration 110ml
  Geek & Gorgeous Liquid Hydration 110ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery