Shko te informacioni mbi produktin
1 9

Kerastase Symbiose Holiday Gift Set

Çmimi fillestar
9,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
9,500 Lekë

Seti kundër zbokthit .Po kërkoni një set për kujdesin e flokëve të kompletuar me produkte kundër zbokthit dhe produkte hidratuese. Nga Kerastase kujdesi i flokëve me Symbiose përfshin formula të pasura për flokë të ushqyer dhe të shëndetshëm. Për efikasitet të fuqishëm kundër zbokthit, përdorni setin Symbiose të skrabit, shampos dhe serumit të natës.

 Antizbokth Skrab i Skalpit, 200ml
Ky skrab eksfolues kundër zbokthit dy herë në jave pastron dhe qetëson lëkurën e ndjeshme të kokës, largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe ndihmon në eliminimin e  zbokthit. Është formuluar me acid salicilik për efikasitet kundër zbokthit dhe me bazë bimore për të eksfoluar  qelizat e vdekura të lëkurës . Lëkura e kokës pastrohet pa u zhveshur dhe flokët rigjallërohen.
-Eksfolion dhe rigjallëron skalpin e kokës
- Pastron dhe qetëson skalpin e kokës
– Ndihmon në eliminimin e zbokthit
- Hidraton floket

Shampo kundër zbokthit Bain Crème Antipelliculaire, 250ml
Kjo shampo hidratuese kundër zbokthit pastron dhe hidraton butësisht flokët dhe lëkurën e kokës të prirur ndaj zbokthit. Shampo pa sulfate pastron skalpin e kokës dhe i lë flokët 2 herë më të hidratuar me një fund të butë dhe me shkëlqim të lartë. Kjo shampo pastruese, por e butë është e formuluar me pyrithione zink, një përbërës aktiv i fuqishëm për të ndihmuar në eliminimin e zbokthit. 
– Ndihmon në eliminimin e zbokthit
-Pastron butësisht skalpin dhe flokët
- Hidraton flokët

Kondicioner hidratues Fondant Apaisant Essentiel, 200ml
Ky balsam hidratues i përditshëm pa silikon qetëson skalpin e kokës, forcon flokët dhe siguron hidratim me një formulë të lehtë që nuk i rëndon flokët. Formuluar me bifidus, ky balsam është çifti i përsosur me shampon tonë Bain Creme Antipelliculare kundër zbokthit.
- Hidraton flokët
– Forcon flokët
-Qetëson skalpin e kokës

1. Përdorimi

Si të aplikoni Scalp Renewal Exfoliating Antizbok Scrub për lëkurën e kokës
Aplikojeni në flokë të lagur përpara se të lani shampon, masazhoni dhe shpëlajeni. Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjëherë .Nëse shfaqet acarim, zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit. Për rezultate më të mira përdorni të paktën dy herë në javë .
Si të aplikoni shampon kundër zbokthit Bain Crème Antipelliculaire
Aplikojeni në flokë të lagur, masazhoni dhe shpëlajeni. Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjehere .Për rezultate më të mira, përdorni të paktën dy herë në javë.
Si të aplikoni kondicionerin hidratues Fondant Apaisant Essentiel
Aplikojeni në flokë të larë me shampo. Masazhoni kokën, gjatësinë dhe majat. Lëreni për 2 deri në 3 minuta. Shpëlajeni. Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjëherë .

2. Përbërësit

Scrub
Salicylic Acid 2% • Water • Sodium Laureth Sulfate • Sodium Lauryl Sulfate • Glycerin • Cocamide Mea • Coco • Betaine • Laureth-5 Carboxylic Acid • Acrylates Copolymer • Cocamide Mipa • Sodium Hydroxide • Citric Acid • Sodium Benzoate • Argania Spinosa Shell Powder • Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder • Hexylene Glycol • Sodium Chloride • Menthol • Polyquaternium-10 • Isopropyl Myristate • Peg-55 Propylene Glycol Oleate • Propylene Glycol • Limonene • Squalane • Capryloyl Salicylic Acid • Benzyl Salicylate • Benzyl Alcohol • Linalool • Citronellol Citral ,Geraniol • Artemisia Umbelliformis Flower Extract • Potassium Sorbate • Fragrance

Shampoo
Pyrithione Zinc 1% • Water • Cocamidopropyl Betainedisodium • Laureth Sulfosuccinate • Sodium Lauryl Sulfoacetate • Decyl Glucoside • Sodium Lauroyl Sarcosinate • Glycol Distearate • Sodium Chloride • Coco-Betaine • Fragrance • Amodimethicone • Citric Acid • Ppg-5-Ceteth-20 • Sodium Hydroxide • Acrylates Copolymer • Sodium Benzoate • Carbomer • Peg-55 Propylene Glycol Oleate • Propylene Glycol • Polyquaternium-39 • Limonene • Squalane • Menthol • Glycerin • Benzoic Acid • Trideceth-6 • Sodium Polynaphthalenesulfonate • Benzyl Salicylate • Salicylic Acid • Benzyl Alcohol • Linalool • Citronellol • Citral • Geraniol • Cetrimonium Chloride • Cellulose Gum • Artemisia Umbelliformis Flower Extract • Tetrasodium Edta • Methylisothiazolinone • Potassium Sorbate

Conditioner: Aqua / Water • Cetearyl Alcohol • Glycerin • Isopropyl Myristate • Parfum / Fragrance • Stearamidopropyl Dimethylamine • Glycine Soja Oil / Soybean Oil • Helianthus Annuus Seed • Oil / Sunflower Seed Oil • Coco-Caprylate/Caprate • Cetyl Esters • Caprylyl Glycol • Sodium Benzoate • Tartaric Acid • Limonene • Salicylic Acid • Squalane • Bifida Ferment Lysate • Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride • Benzyl Salicylate • Benzyl • Alcohol • Linalool • Citronellol • Citral • Geraniol • Artemisia Umbelliformis Flower Extract • Phenoxyethanol • Citric Acid • Potassium Sorbate

  Kerastase Symbiose Holiday Gift Set
  Kerastase Symbiose Holiday Gift Set
  Kerastase Symbiose Holiday Gift Set
  Kerastase Symbiose Holiday Gift Set
  Kerastase Symbiose Holiday Gift Set
  Kerastase Symbiose Holiday Gift Set
  Kerastase Symbiose Holiday Gift Set
  Kerastase Symbiose Holiday Gift Set
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery