Shko te informacioni mbi produktin
1 1

La Roche Posay Anthelios Spf50+ Tinted Oil Control Gel-Cream 50ml

Çmimi fillestar
2,800 Lekë
Çmimi fillestar
3,100 Lekë
Çmimi i ulur
2,800 Lekë

La Roche-Posay Anthelios UV Mune 400 Oil Control Gel Cream Tinted është një krem dielli me teksture të lehtë, matifikues që ofron mbrojtje shumë të lartë. Është i përshtatshëm për lëkurat e kombinuara në të yndyrshme, përfshirë ato të ndjeshmet. Formula përmban teknologjinë ekskluzive UVMune 400. Për ta shpjeguar, kjo teknologji përmban filtrin ekskluziv Mexoryl 400. Rrjedhimisht, kjo e bën këtë krem dielli vërtet efektiv në mbrojtjen kundër rrezeve ultra të gjata UVA, të konsideruara ndër më të dëmshmet për lëkurën. Përveç këtij filtri inovativ, kjo teknologji kombinon 8 filtra mbrojtës që lejojnë lëkurën të mbrohet nga të gjitha llojet e rrezeve UVA dhe UVB. Po aq e rëndësishme, ky krem kundër diellit përmban teknologjinë Airlicium. Kjo teknologji përfshin mikrogrimca me një veprim matifikues për të përthithur sebumin e tepërt dhe për të kontrolluar shkëlqimin. Në këtë mënyrë matifikon lëkurën deri në 12 orë. Së fundi, ky krem siguron mbrojtje antioksiduese.

Me një teksturë xhel-krem të lehtë dhe oil free, është i lehtë në lëkurë pas aplikimit për një ndjesi komode. Përveç kësaj, formula i reziston ujit, djersitjes dhe rërës. Kjo formulë e testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht është e përshtatshme edhe për lëkurë të ndjeshme dhe nuk shakton djegie në sy. Me pak fjalë, ky krem mbrojtës ndaj diellit mbron lëkurën nga rrezet UVB dhe UVA, duke përfshirë UVA ultra të gjata. Në të njëjtën kohë, ai kontrollon shkëlqimin e tepërt me një përfundim mat dhe prekje të thatë.

Përfitimet kryesore

 • Ofron një nivel të lartë mbrojtjeje kundër rrezatimit UVB dhe UVA (përfshirë rrezet UVA ultra të gjata).
 • Ka një strukturë të lehtë dhe jo komedogjene
 • Matifikon lëkurën deri në 12 orë
 • Rezistent ndaj ujit, rërës dhe djersës
 • Nuk lë shenja të bardha
 • Nuk shkakton djegie të syve
 • Formuluar pa paraben
1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të përshtatshme të La Roche-Posay Anthelios UVMUNE 400 Oil Control Gel Cream Tinted SPF50+ në fytyrë në mëngjes dhe/ose para ekspozimit në diell. Riaplikoni shpesh, veçanërisht pas dushit, notit ose tharjes me peshqir.

2. Përbërësit

Aqua/​Water/​Eau, Diisopropyl Sebacate, Silica, Alcohol Denat, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diisopropyl Adipate, PEG-8, Dipropylene Glycol, C12-22 Alkyl Acrylate/​Hydroxyethylacrylate Copolymer, Glycerin, Drometrizole Trisiloxane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methoxypropylamino Cyclohexenylidene Ethoxyethylcyanoacetate, Tocopherol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Acrylates Copolymer, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bixa Orellana Seed Extract, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Hydroxyacetophenone, Maltodextrin, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Pentylene Glycol, Silica Silylate, Sodium Polyacrylate, Terephthalylidene, Dicamphor Sulfonic Acid , Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Zinc Pca

  La Roche Posay Anthelios Spf50+ Tinted Oil Control Gel-Cream 50ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery