Shko te informacioni mbi produktin
1 1

pHformula Spot On blemish active 20 ml

Çmimi fillestar
3,900 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,900 Lekë

Një trajtim me formulë antimikrobike vret bakteret, të cilat shkaktojnë puçrra fytyre dhe inflamacione. Produkti depërton thellë në lëkurë dhe stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, qetëson dhe balancon lëkurën. Ruan elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës. I përshtatshëm për lëkurën e prirur ndaj akneve.

Përbërsit aktiv janë:
Acidi mandelik - Ka veçori të fuqishme antibakteriale
Acidi piruvik – Stimulon prodhimin e elastinës, kolagjenit dhe glikoproteinave, gjë që e bën lëkurën të fortë dhe elastike.
Acidi salicilik – Zhduk qelizat e vdekura dhe përmirëson aftësinë absorbuese të lëkurës
Acidi Azeloglicin – Ruan nivelet e lagështisë së lëkurës, parandalon inflamacionin, normalizon riparimin e qelizave dhe rregullon prodhimin e sebumit, redukton pigmentimin dhe papastërtitë, neutralizon radikalet e lira.
PH-DVC™ - Përmirëson efektin e përbërësve të mësipërm dhe i transferon ato thellë në lëkurë

1. Përdorimi

Aplikojeni çdo mëngjes dhe mbrëmje në lëkurë të pastruar mirë.

2. Përbërësit

Mandelic Acid
Salicylic Acid
Tea Tree oil
Azelaic Acid
PH-DVC™

  pHformula Spot On blemish active 20 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery