Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Abradermol Microdermabrasion Cream 50 gr

Çmimi fillestar
3,200 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,200 Lekë

Trajton rrudhat, plakjen e lëkurës, lëkurat e yndyrshme dhe lëkurat e prirur ndaj akneve, plagët, strijat dhe hiperpigmentimin e fytyrës.
Kremi përmban kristale të oksidit të aluminit. Këto kristale shkaktojnë eksfolim të shtresave të sipërme të epidermës, e cila largon qelizat e vdekura të lëkurës, duke hequr papastërtitë nga lëkura dhe duke stimuluar rigjenerimin e qelizave. Ndihmojnë gjithashtu në rritjen e prodhimit të kolagjenit dhe duke përmirësuar kështu elasticitetin e lëkurës. 
Gjalpi Shea hidraton, mbron dhe rigjeneron lëkurën.
Nikotinamidi përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës, parandalon irritimin, tharjen dhe skuqjen e lëkurës.

1. Përdorimi

Pastroni dhe hiqni grimin. Masazhoni produktin me lëvizje rrethore. Masazhi nuk duhet të kalojë më shumë se 2 minuta. Shmangni kontaktin me sytë, buzët dhe vrimat e hundës. Pas aplikimit të produktit dhe masazhit, lani fytyrën me ujë. Aplikoni një hidratues në lëkurën e trajtuar. Në mëngjes, aplikoni krem kundër diellit.

2. Përbërësit

INGREDIENTS: AQUA, ALUMINA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, NIACINAMIDE, ISOHEXADECANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER EXTRACT, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, CYCLOPENTASILOXANE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, DIMETHICONOL, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, GERANIOL, CITRAL, D-LIMONENE. (*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Abradermol Microdermabrasion Cream 50 gr
  Sesderma Abradermol Microdermabrasion Cream 50 gr

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery