Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Sesderma Repaskin Spray Transparent SPF50 (Body, 200 ml)

Çmimi fillestar
3,400 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,400 Lekë
Spray i ri i trupit Repaskin Transparent SPF50+ ka : teksturë super te lehtë, transparente, rezistente ndaj ujit dhe në format spërkatje për një aplikim më të shpejtë dhe më të përshtatshëm.
Për më tepër, falë teknologjisë së tij ekskluzive SHIELD SYSTEM, jo vetëm që mbron nga dielli, por gjithashtu ndihmon në riparimin e efekteve negative të rrezatimit në lëkurën tonë, të tilla si njollat kafe  ose plakjen e parakohshme.
PËRFITIMET
Mbrojtje shumë e lartë kundër rrezatimit të diellit për të gjitha llojet e lëkurës. Efektive kundër rrezeve UVA/UVB/IR-A.
Përmban antioksidantë dhe enzima riparuese, një kombinim unik për të luftuar dhe parandaluar fotoplakjen dhe dëmtimin qelizor.
Formati i tij spërkatës favorizon difuzionin dhe thithjen e shpejtë. Lehtë për tu aplikuar.
Nuk le njolla të bardha.
1. Përdorimi

Spërkateni në lëkurë ose në dorë nga një distancë prej rreth 5-10 cm dhe masazhoni deri në përthithje të plotë.
SPF i referohet rritjes së kapacitetit tonë mbrojtës kundër djegieve nga dielli. Shumëzohet me 30 ose 50 (në varësi të SPF) kohën që i duhet lëkurës suaj për tu djegur. Pavarësisht nga SPF që zgjidhni, është e rëndësishme të ripërdorni kremin tuaj kundër diellit shpesh, të paktën çdo dy orë në ekspozim të zgjatur në diell ose pas djersitjes, notit dhe/ose tharjes me një peshqir.

2. Përbërësit

DIMETHYL ETHER, ALCOHOL DENAT, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, OCTOCRYLENE, HOMOSALATE, BENZOPHENONE-3, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ALCOHOL, C12-13 ALKYL LACTATE, CYCLOPENTASILOXANE, POLYURETHANE-64, AQUA, ARABIDOPSIS THALIANA EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CYCLOHEXASILOXANE, ERGOTHIONEINE, GLYCERIN, HYDROCHLORIC ACID, LECITHIN, MICROCOCCUS LYSATE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PLANKTON EXTRACT, POLYSORBATE 20, POTASSIUM SORBATE, PROPYLENE GLYCOL, RESVERATROL DIMETHYL ETHER, SILYBUM MARIANUM EXTRACT, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, THERMUS THERMOPHILLUS FERMENT.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Repaskin Spray Transparent SPF50 (Body, 200 ml)

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery