Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Skintegra Lumion Exfoliant Toner AHA + PHA 100 ml

Çmimi fillestar
3,800 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,800 Lekë

Tonik eksfoljues për të gjitha llojet e lëkurave sidomos për ato që kanë teksturë, shenja, rrudha

Skintegra Lumion është një eksfoliant që nuk e than lëkurën, me intensitet mesatar, i bazuar në acidet AHA dhe PHA. Është i destinuar për të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë lëkurën e maturuar, por duke përjashtuar lëkurën e ndjeshme. Lëkura me shenja hiperpigmentimi të dukshme, duke përfshirë ato të shkaktuara nga ekspozimi në diell, dhe lëkura me strukturë të dëmtuar që nuk ka freski dhe shkëlqim do të përfitojë shumë nga përdorimi i Lumion.

I formuluar me një kombinim të AHA (laktik dhe glikolik) dhe PHA (në formën e glukonolaktonit), Lumion është shumë efikas në eksfolimin e shtresave sipërfaqësore të lëkurës dhe neutralizimin e ngjyres dhe tekstures. Ndërsa plakemi, qelizat fillojnë të zhvishen me më pak efikasitet nga sipërfaqja e lëkurës dhe ato kanë nevojë për një ndihmë të vogël për të rivendosur funksionin e tyre normal. Duke ndihmuar lëkurën në atë proces natyral, Lumion përpunon strukturën e lëkurës dhe barazon tonin e saj. Me eksfolim të plotë Lumion përgatit në mënyrë efikase lëkurën për aplikimin e produkteve të tjera aktuale.

Përveç kompleksit AHA dhe PHA, produkti është i pasuruar me glicerinë e cila hidraton dhe ekstrakt pantenol dhe tërshërë që qetësojnë lëkurën. I formuluar pa shtimin e parabenëve, aromave, alkoolit, ngjyrave artificiale dhe irrituesve të tjerë, Lumion është i paketuar në një shishe qelqi elegante, e cila mbron përbërësit e tij nga ajri dhe ndotja, në mënyrë që të sigurohet që ato të mbeten të freskëta dhe shumë efikase derisa të përdoren. Përbërësit e tij nuk janë fotosensitive.

Aplikojeni nje here ne 2 dite (ose siç tolerohet) gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës në mbrëmje, pas pastrimit dhe para hidratimit. Një ndjesi shpimi gjilpërash e përkohshme e lëkurës mund të ndodhë në llojet e ndjeshme të lëkurës për shkak të pH-së së ulët. Kjo pritet dhe largohet spontanisht pasi lëkura rregullon pH-në e saj brenda disa minutave.

1. Përdorimi

Aplikojeni nje here ne 2 dite (ose siç tolerohet) gjatë rutinës së kujdesit të lëkurës në mbrëmje, pas pastrimit dhe para hidratimit. Një ndjesi shpimi gjilpërash e përkohshme e lëkurës mund të ndodhë në llojet e ndjeshme të lëkurës për shkak të pH-së së ulët. Kjo pritet dhe largohet spontanisht pasi lëkura rregullon pH-në e saj brenda disa minutave.

2. Përbërësit

AQUA, GLYCOLIC ACID, LACTIC ACID, SODIUM CITRATE, GLUCONOLACTONE, GLYCERIN, PANTHENOL,CALCIUM GLUCONATE, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM BENZOATE, PHENETHYL ALCOHOL

  Skintegra Lumion Exfoliant Toner AHA + PHA 100 ml
  Skintegra Lumion Exfoliant Toner AHA + PHA 100 ml
  Skintegra Lumion Exfoliant Toner AHA + PHA 100 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery