Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Skintegra Nectar Repair Toner 150 ml

Çmimi fillestar
2,250 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,250 Lekë

Skintegra Nectar është një esencë hidratuese e krijuar për rigjallërimin intensiv të lëkurës së lodhur dhe të dehidratuar duke shfaqur shenjat e para të plakjes në fytyrë dhe qafë. Lëkura e të gjitha llojeve, edhe lëkura e yndyrshme, duhet të ketë rimbushur dhe rikthyer lagështinë e humbur pasi papastërtitë hiqen nga sipërfaqja e saj. Mënyra më e mirë për të ruajtur funksionin e shëndetshëm të barrierës së lëkurës është përmes një mediumi të butë, të ekuilibruar mirë me një nivel pH të ngjashëm me atë të lëkurës së mbushur me përbërës hidratues. Pa funksionin e saj mbrojtes në maksimum, lëkura është më e prirur ndaj inflamacionit, acarimit dhe bllokimit të poreve.
Si kompromentohet funksioni i barrierës? Së pari, duhet thënë se funksioni pengues i lëkurës është funksioni parësor dhe më i rëndësishëm i këtij organi. Lëkura e shëndetshme është fleksibël dhe pak e lagësht në prekje dhe shërben si një mburojë rezistente ndaj stresorëve mjedisorë, irrituesve dhe alergjenëve.

Ndryshe nga lëkura e shëndetshme, lëkurës së dehidratuar i mungon lagështia dhe shoqërohet me një ndjenjë të thatësisë sipërfaqësore, shtrëngimit dhe rrëshqitjes. Shumë shpesh, një lëkurë e tillë gabimisht konsiderohet se i përket llojit të lëkurës së thatë. Megjithatë, lëkura e thatë (në shtresat më të thella) dhe lëkura e dehidratuar (në shtresën sipërfaqësore) nuk janë të njëjta. Dehidratimi është një gjendje e përkohshme e lëkurës që mund të korrigjohet lehtësisht me ndihmën e humectants, agjentë hidratues natyralë që gjenden në Nektar.

Skintegra Nectar është hapi i dytë i nevojshëm në rutinën e kujdesit të lëkurës për të gjitha llojet e lëkurës pasi rikthen me shpejtësi lagështinë e humbur të sipërfaqes dhe ngadalëson avullimin e saj nga lëkura në maksimum, duke forcuar kështu funksionin e saj si barrierë. Një kompleks i përbërë nga katërmbëdhjetë hidratues të fuqishëm të madhësive të ndryshme molekulare kombinohet me efektet qetësuese të agjentëve me origjinë natyrore. Ekstraktet e aloe verës, xhensenit, kastravecit dhe ekstraktit të gjetheve të ullirit shoqërohen me ure, acid hialuronik dhe laktik, si dhe aminoacide si faktorë hidratues natyralë. Niveli i pH i Nektarit është miqësor ndaj lëkurës, pak acid dhe i formuluar në mënyrë optimale për të rivendosur ekuilibrin shumë të nevojshëm të lëkurës pas pastrimit.

Funksioni i dytë i Nektarit është të luftojë efektet negative të ujit të fortë që zakonisht gjenden në qytete. Përveç rihidratimit të shtresës korneum dhe në këtë mënyrë sigurimit të zbutjes së epidermës dhe deskuamimit normal të qelizave epiteliale (shkëmbimi i qelizave), 

Një veçori tjetër e veçantë e formulës së Nectar është se përmban një sistem unik vetë-ruajtës duke shmangur kështu përdorimin e konservantëve klasikë dhe duke e bërë produktin shumë të tolerueshëm edhe për lëkurën më të ndjeshme. Ashtu si të gjitha produktet e tjera Skintegra, Nectar është formuluar pa shtimin e parabenëve, parfumeve, alkoolit, ngjyrave artificiale dhe irrituesve të tjerë. Është paketuar në një shishe kompakte me spërkatje me mjegull të imët.


1. Përdorimi

Aplikojeni në lëkurën e pastruar përpara hidratuesit për të rivendosur sasine e ujit dhe për të bllokuar humbjen e lagështisë.

2. Përbërësit

AQUA, PENTYLENE GLYCOL, BETAINE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, SODIUM PCA, SODIUM PHYTATE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYALURONATE, ARGININE, XYLITYLGLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, XYLITOL, GLUCOSE, FRUCTOSE, GLUTAMIC ACID, ALANINE, OLEA EUROPAEA LEAF EXTRACT, PANAX GINSENG EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT, CITRIC ACID, DEXTRIN, SUCROSE, UREA, ASPARTIC ACID, HEXYL NICOTINATE, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, HEXYLENE GLYCOL, POTASSIUM SORBATE

  Skintegra Nectar Repair Toner 150 ml
  Skintegra Nectar Repair Toner 150 ml
  Skintegra Nectar Repair Toner 150 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery