Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Skintegra O/P Hydra Cream 50 ml

Çmimi fillestar
2,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,500 Lekë
O/P HYDRA është një krem hidratues që përmban përbërës efektivë dhe të gjithanshëm si ceramide dhe prekursorë te ceramideve, glicerinë, tërshërë dhe pantenol. Është një pasardhës më i pasur dhe më kremoz i emulsionit më të njohur të serumit për hidratim të avancuar – Hydra B. Është krijuar posaçërisht për lëkurë normale, të ashpër dhe të dehidratuar sepse hidraton, zbut dhe rikthen shkëlqimin e lëkurës me një hap të thjeshtë.

Ajo që e bën këtë krem kaq të veçantë është formulimi i tij – përbërësit e tij janë lipide, të cilat jo vetëm zëvendësojnë atë që i mungon lëkurës, por gjithashtu stimulojnë dhe optimizojnë proceset natyrore të lëkurës sonë, siç është prodhimi i ceramideve të veta (fitosfingosinë).

Ky krem është i pasur me lipide polare, sterole, ceramide dhe acide yndyrore të ngopura thelbësore për kujdesin e lëkurës së thatë, dhe falë kombinimit të ceramideve, squalanit, xhensenit, tërshërës dhe pantenolit, i siguron lëkurës hidratim superior të thellë dhe parandalon humbjen e lagështise.

Kremi O/P Hydra përthithet shpejt dhe nuk lë yndyrë në lëkurë. Është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Kremi O/P Hydra zëvendëson disa hapa në rutinën tuaj. Nëse e doni emulsionin e serumit Hydra B për vetitë e tij hidratuese dhe formulimin e thjeshtë, por po kërkoni një teksturë më të pasur dhe një numër hapash të thjeshtuar me një produkt të vetëm, Hydra O/P Cream është zgjedhja ideale për ju.1. Përdorimi

Aplikojeni kremin në lëkurën e pastruar një ose dy herë në ditë, vetëm ose pas një serumi.

2. Përbërësit

AQUA, COCO-CAPRYLATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, METHYL GLUCETH-20, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SQUALANE, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL OIL, PANTHENOL, GLYCERYL STEARATE, CERAMIDE NP, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, CERAMIDE AP, POLYGLYCERYL-6 LAURATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, POLYGLYCERIN-6, PANAX GINSENG EXTRACT, CERAMIDE EOP, ARACHIDYL ALCOHOL, CAPRYLYL GLYCOL, C15-19 ALKANE, CARBOMER, BEHENYL ALCOHOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T- BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, XANTHAN GUM, SODIUM PHYTATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERYL CAPRYLATE, DIPROPYLENE GLYCOL

  Skintegra O/P Hydra Cream 50 ml
  Skintegra O/P Hydra Cream 50 ml
  Skintegra O/P Hydra Cream 50 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery