Shko te informacioni mbi produktin
1 6

Solv. Retinol Plus+ Serum - 28 kapsula

Çmimi fillestar
1,400 Lekë
Çmimi fillestar
2,200 Lekë
Çmimi i ulur
1,400 Lekë

Një retinol (0.15%) për të gjitha llojet e lëkurës, formulimi i tij fuqizohet nga retinoli i pastër (forma më e fuqishme e retinolit) dhe vitamina E për të rritur prodhimin e kolagjenit të lëkurës.

Brënda kësaj kapsule do gjeni: 


Retinol i pastër

Retinoli është vërtetuar shkencërisht tashmë për të gjitha benefitet që ka në lëkurë, njëtrajtëson tonin, përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës dhe zvogëlon pamjen e rrudhave duke parandaluar krijimin e rrudhave të reja. Stimulon qarkullimin e qelizave dhe rrit prodhimin e kolagjenit të lëkurës,
Retinoli i pastër është  më efektiv se derivatet e retinolit.

Vitamina E
Vitamina E mbron lipidet dhe proteinat e lëkurës nga oksidimi dhe ndihmon në parandalimin e plakjes së parakohshme.

I përshtatshëm për personat me:
Lëkurë e prirur për akne, njolla
Lëkurë normale
lëkurë e ndjeshme
lëkurë të thatë
lëkurë të yndyrshme, të kombinuar

Mund ta përdorni nëse dëshironi të trajtoni këto problematika:


njolla,a
kne, linjat e holla dhe rrudha

 

1. Përdorimi

Përdoreni në mbrëmje, në lëkurë të pastruar. Aplikohet serumit dhe më pas aplikoni serumet e tjera dhe hidratuesin. Përdoreni SPF 30 ose më të lartë gjatë ditës.

Për rezultate sa më të mira, përdorni për të paktën 4 javë.

Nuk këshillohet të përdoret nga gratë shtatzane pse me gjidhënie

2. Përbërësit

Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Glycine Soja Oil, Retinol, Bht

  Solv. Retinol Plus+ Serum - 28 kapsula
  Solv. Retinol Plus+ Serum - 28 kapsula
  Solv. Retinol Plus+ Serum - 28 kapsula
  Solv. Retinol Plus+ Serum - 28 kapsula
  Solv. Retinol Plus+ Serum - 28 kapsula

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery