Shko te informacioni mbi produktin
1 6

The INKEY List Retinol Eye Cream 15 ml

Çmimi fillestar
1,600 Lekë
Çmimi fillestar
2,000 Lekë
Çmimi i ulur
1,600 Lekë
The INKEY List Retinol Eye Cream është një formulë novatore me çlirim të ngadaltë të Retinolit, i përshtatshëm për t'u përdorur rreth syve duke mos shkaktuar irritim. Derivatet e vitaminës A janë vërtetuar se funksionojnë në nivel qelizor duke përmirësuar teksturën e lëkurës dhe duke stimuluar prodhimin e kolagjenit për një efekt të lartë anti-rrudhë.
 • Kremi për sytë është i formuluar me gjalpë Shea me efekt të lartë hidratues, qetësues dhe anti-rrudhë duke reduktuar rrudhat e imta dhe ekzistuese.

Rekomandohet të përdoret nga mosha 25+, ose kur fillojnë të shfaqen shenjat e para të moshës.

 

*Kremi nuk rekomandohet gjatë shtatzënisë apo periudhës së gjidhënies.
1. Përdorimi

Aplikoni kremin në mbrëmje përreth zonës së syve.
Filloni përdorimin gradualisht (1-2 herë në javë fillimisht).
Vendosni krem me faktor mbrojtës në mëngjes

2. Përbërësit

Aqua (Water/Eau), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butylene Glycol, Pentaerythrityl Distearate, Shea Butter Ethyl Esters, Cetearyl Olivate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Copernicia Cerifera Cera, Propanediol, Glycogen, Sodium Gluconate, Retinol, Ethylhexylglycerin, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Helianthus Annuus Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Disodium Cocoamphodiacetate, Tocopherol, Xanthan Gum, Humulus Lupulus Extract.

  The INKEY List Retinol Eye Cream 15 ml
  The INKEY List Retinol Eye Cream 15 ml
  The INKEY List Retinol Eye Cream 15 ml
  The INKEY List Retinol Eye Cream 15 ml
  The INKEY List Retinol Eye Cream 15 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery