Shko te informacioni mbi produktin
1 3

The Ordinary Aloe 2% + NAG 2% Solution 30ml

Çmimi fillestar
1,680 Lekë
Çmimi fillestar
2,400 Lekë
Çmimi i ulur
1,680 Lekë

Aloe 2% + NAG 2% Solution eshte në serum  qetësues i formular per lēkure të prirur ndaj akneve.
Redukton shfaqjen e shenjave pas akneve përmes përfshirjes së përbërësve që targetojnë tonin dhe strukturën e pabarabartë të lēkures, duke ndihmuar githashtu në zvogëlimin e shfaqjes së poreve dhe forcimin e barrierës së lëkures.
Ky formulim perfshin pluhur lëngu te gjetheve të aloe barbadensis per hidratim. Ai githashtu permban N-acetil glucosamine (NAG), nje perbères që rrjedh nga bioteknologjia që është vërtetuar se targeton në mënyrë efektive tonin e pabarabarte të lëkurës. Gjithashtu përmban  peptide palmitoyl pentapeptide-4 e cila targeton ndjesine e parregullsive të teksturës.
Ky serum:
• Redukton shfaqjen e shenjave pas akneve
• Redukton skuqjen e lēkures të shkaktuar nga acarimi
• Redukton pamjen e poreve
• Permireson tonin e pabarabarte të lëkurës dhe ndjesinë e strukturës së pabarabartë të lëkurës
• Forcon dhe ruan funksionin e barrieres së lëkurës
• Rrit hidratimin 


1. Përdorimi

Përdoreni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, pas pastrimit.

Mos përdorni në të njëjtën kohë me acide, vitaminë C, resveratrol dhe acid ferulik ose acid salicilik.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Propanediol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, N-Acetyl Glucosamine, Palmitoyl Pentapeptide-4, Biosaccharide Gum-2, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Isoceteth-20, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, Sodium Lactate, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

  The Ordinary Aloe 2% + NAG 2% Solution 30ml
  The Ordinary Aloe 2% + NAG 2% Solution 30ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery