Shko te informacioni mbi produktin
1 1

The Ordinary Granactive Retinoid Serum 2% In Squalane 30ml

Çmimi fillestar
1,360 Lekë
Çmimi fillestar
1,900 Lekë
Çmimi i ulur
1,360 Lekë
 Retinoidi Granactive i Ordinary 2% në Squalane një serum me forcë të lartë, me acarim zero , që është provuar se përmirëson linjat e imëta, përmirëson problemet e pigmentimit dhe rigjallëron lëkurën, duke e bërë atë të duket më e freskët dhe më rinore. 'Granactive Retinoid' është një teknologji aktive retinoide e gjeneratës së ardhshme, e cila jo vetëm që mund të arrijë rezultate më të mira kundër plakjes sesa retinoli tradicional, por e bën këtë pa acarimin që zakonisht shoqërohet me të, duke përfshirë skuqjen dhe tharjen e lëkurës. Megjithatë, ajo e bën lëkurën më të ndjeshme ndaj rrezatimit UV, prandaj rekomandohet të aplikoni spf me mbrojtje të lartë. 

 

1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të vogël në fytyrë në darkë si pjesë e regjimit tuaj të kujdesit të lëkurës, pas serumeve me bazë ujë. Mos e përdorni me trajtime të tjera me retinoid. Shmangni ekspozimin e pambrojtur diellor. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë.

2. Përbërësit

Squalane, C12-15 Alkyl Benzoate, Bisabolol, Dimethyl Isosorbide, Hydroxypinacolone Retinoate, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil

  The Ordinary Granactive Retinoid Serum 2% In Squalane 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery