Shko te informacioni mbi produktin
1 6
 • Play video

Theramid 15% Azelaic Acid Treatment 30 ml

Çmimi fillestar
3,120 Lekë
Çmimi fillestar
3,900 Lekë
Çmimi i ulur
3,120 Lekë

Trajtim intensiv me 15% Azelaic Acid, Carnosine dhe Oatmeal koloidal

Një trajtim intensiv multi-aksion me Acid Azelaic për të trajtuar dhe reduktuar në mënyrë efektive njollat, për të qetësuar skuqjen dhe për të unifikuar tonin dhe strukturën e lëkurës. Një formulë unike për kujdesin e përditshëm të lëkurës reaktive, të skuqur dhe të prirur ndaj akneve që si rezultat sjell një lëkurë më uniforme, të lëmuar dhe të rinuar në vetëm një hap.

Perberesit kryesore:

Acidi Azelaik 15%: Një përbërës aktiv antioksidant i fuqishëm i marrë nga drithërat si gruri, thekra dhe elbi. Ka veti antibakteriale, anti-inflamatore dhe de-pigmentuese që ndihmojnë në reduktimin e shfaqjes së njollave, skuqjes dhe defekteve, duke kontrolluar gjithashtu prodhimin e sebumit dhe zvogëlimin e poreve për një lëkurë më uniforme, të lëmuar, më të shndritshme dhe pa njolla.

1% Carnosine: Përbërës aktiv inovativ kundër plakjes me efekt 360°, i njohur për vetitë e tij të jashtëzakonshme anti-glycation dhe antioksiduese. Veprimi i tij fokusohet në stimulimin e sintezës së kolagjenit për të korrigjuar dhe reduktuar dukshëm shenjat e plakjes, për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës dhe për ta mbajtur lëkurën të mbrojtur nga spektri i plotë i dritës dhe oksidimi

1% oatmeal koloidal: Një përbërës aktiv anti-inflamator, qetësues dhe mbrojtës që lehtëson kruajtjen dhe skuqjen. Përveç kësaj, ndihmon në rivendosjen e barrierës mbrojtëse të lëkurës, duke ruajtur nivelet optimale të hidratimit dhe përmirëson kapacitetin rigjenerues të lëkurës.
1. Përdorimi

Aplikojeni çdo ditë në mëngjes dhe në mbrëmje në një fytyrë të pastruar më parë. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht. Mund ta aplikoni vetëm ose ta kombinoni me serumin ose hidratuesin tuaj të preferuar. Në mëngjes, aplikoni gjithmonë krem kundër diellit me mbrojtje 30 ose më të lartë.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Azelaic Acid, Glycerin, Propanediol, Glycereth-26, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour, Carnosine, Acetyl Tetrapeptide-2, Ceramide NP, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide AP, Gallyl Glucoside, Propyl Gallate, Epigallocatechin Gallatyl Glucoside, Daucus Carota Sativa Root Cell Culture Lysate, Gossypium Herbaceum (Cotton) Callus Culture, Sphingomonas Ferment Extract, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Lecithin, Sucrose Distearate, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glycol, Dehydroacetic Acid, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Benzyl Alcohol, Citric Acid

  Theramid 15% Azelaic Acid Treatment 30 ml
  Theramid 15% Azelaic Acid Treatment 30 ml
  Theramid 15% Azelaic Acid Treatment 30 ml
  Theramid 15% Azelaic Acid Treatment 30 ml
  Theramid 15% Azelaic Acid Treatment 30 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery