Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Theramid Advanced Eye Treatment 15 ml

Çmimi fillestar
3,400 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,400 Lekë

 Trajtim intensiv per syte me 5% Peptide, 5% Ceramide dhe 0.1% Retinol 15ml

Një trajtim i synuar kundër plakjes për të trajtuar të gjitha shenjat e dukshme të plakjes rreth syrit duke hidratuar thellësisht zonën delikate.

Lëkura rreth syve është më e hollë dhe më delikate se lëkura e pjesës tjetër të fytyrës dhe shenjat e plakjes janë më të dukshme në këtë zonë. Kjo është arsyeja pse nevojitet kujdes i veçantë.

Ky trajtim i syve me performancë të lartë ndihmon në reduktimin e fryrjes dhe rrathëve të errët. Për më tepër, përmirëson pamjen e të gjitha shenjave të dukshme të plakjes rreth syrit.

Trajtimi i avancuar i syve është rigjallërues dhe forcues sepse kombinon në mënyrë unike Peptidet, Vitaminën C dhe Retinolin në një trajtim të vetëm për të reduktuar shfaqjen e rrudhave për një pamje më të re dhe më rrezatuese. Formula e tij përmban gjithashtu një kompleks prej 5-ceramidesh që ndihmon në zbutjen, lëmimin dhe ushqimin e zonës së syve.

Kompleksi Peptid 5%: Një kombinim i 5 Peptideve bazuar në mekanizmat e Faktorit të Rritjes (GF), të cilat janë treguar në studimet in vitro se stimulojnë rritjen e qelizave të lëkurës

Kompleksi 5% Ceramide: Një kompleks prej 5 ceramidesh të pranishme në mënyrë natyrale në lëkurën tonë. Ceramidet janë thelbësore për të siguruar funksionin e barrierës, për të ruajtur nivelet optimale të hidratimit, për të reduktuar humbjen transepidermale të ujit dhe për të mbrojtur kundër hyrjes së mikroorganizmave.

5% Askorbil Glukozid: Një derivat i qëndrueshëm, i tretshëm në ujë i vitaminës C. Përveç përfitimeve antioksiduese të vitaminës C, ai përmirëson dukshëm shkëlqimin dhe tonin e lëkurës për lëkurë rrezatuese, të shëndetshme dhe me pamje më të re.

0,1% Retinol: Një nga përbërësit aktivë kundër plakjes më efektive për shkak të aftësisë së tij për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe për të përshpejtuar rinovimin e qelizave. Ai përmirëson dukshëm elasticitetin, qëndrueshmërinë dhe butësinë e lëkurës për një pamje më të rinovuar. Ne kemi inkapsuluar retinol për të përmirësuar rezultatet kundër plakjes së formulës, duke parandaluar oksidimin, duke zgjatur jetëgjatësinë e tij dhe duke përmirësuar tolerancën e lëkurës.

 

1. Përdorimi

Aplikojeni çdo ditë, në mbrëmje, në zonën rreth syve për të zbutur pamjen e rrudhave dhe linjave të holla dhe për të parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës. Shpërndani një sasi të vogël produkti në majë të gishtit tuaj dhe aplikojeni në zonën e konturit të syve me lëvizje të buta, pa fërkim, derisa të përthithet plotësisht.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, C10-18 Triglycerides, Propanediol, Ascorbyl Glucoside, Jojoba Esters, Ceramide NP, Polyglyceryl-6 Distearate, Hydrogenated Lecithin, Disodium Stearoyl Glutamate, Caffeine, Helianthus Annuus Seed Wax, Betaine, SH-Oligopeptide-1, SH-Oligopeptide-2, SH-Polypeptide-1, SH-Polypeptide-9, SH-Polypeptide-11, Retinol, Ceramide EOP, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide AP, Punica Granatum Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Bacillus/Folic Acid Ferment Filtrate Extract, Lactobacillus Ferment Lysate, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Lecithin, Tricaprylin, Polyglycerin-3, Xanthan Gum, Acacia Decurrens Flower Wax, Acetyl Glutamine, Cellulose Acetate Butyrate, Sucrose Distearate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Citric Acid, Sodium Citrate.

  Theramid Advanced Eye Treatment 15 ml
  Theramid Advanced Eye Treatment 15 ml
  Theramid Advanced Eye Treatment 15 ml
  Theramid Advanced Eye Treatment 15 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery