Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Acnemy ZITCONTROL Spf 50 Daily Blemish Treatment 40 ml

Çmimi fillestar
2,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,000 Lekë

Një produkt i domosdoshëm për përditshmërinë që ju mbron nga dielli dhe ju ndihmon të luftoni aknet. Zitcontrol SPF50®, një krem ​​i lehtë me SPF 50, formuluar si një hibrid mineral-kimik që ofron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB për të parandaluar dëmtimin e diellit dhe plakjen e lëkurës, duke e bërë atë perfekt për rutinën tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës.

Formula e tij e jashtëzakonshme është jokomedogjene, me teksturë të lehtë, pa vaj dhe nuk lë “cast” të bardhë. Falë kombinimit të tij unik të përbërësve që luftojnë aknet: Zink PCA, Niacinamide, Quora Noni dhe Acid Salicilik, ai vepron si një 2-në-1, duke ju mbrojtur nga dielli dhe duke ju ndihmuar të luftoni aknet.

Për më tepër, acidet që përmbahen në këtë formulë janë të dizajnuara me Nichosome®, një sistem ekskluziv për çlirimin e përbërësve aktivë që i bën produktet tona jo irrituese për lëkurën, ndërsa mbajnë deri në 12 herë më shumë përbërës aktiv sesa kur përdoren pa sistemin e shpërndarjes së përbërësve (wow!) dhe kështu rrit jashtëzakonisht efektivitetin e formulave tona.
 • Mbrojtje UVA dhe UVB
 • Formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve
 • Mbrojtje nga dielli + trajtim aknesh
 • Jo komedogjene
 • Pa parfume
 • pH. 5.00 – 6.00


1. Përdorimi

Aplikojeni si hapin e fundit të rutinës suaj të mëngjesit. Mos harroni të riaplikoni çdo 2 orë. Përdoreni çdo ditë.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Silica, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Undecane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene BIS-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Tridecane, Salicylic Acid, Zinc PCA, Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate, Daucus Carota Sativa Root Cell Culture Lysate, Ceramide NP, Tocopherol, Cholesterol, Stearamine, Mannitol, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Phosphatidylcholine, Dimyristoyl Phosphatidylcholine, Trihydroxystearin, Xanthan Gum, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Propylene Glycol, Decyl Glucoside, BHT, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Sorbitan Oleate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 77491 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide)

  Acnemy ZITCONTROL Spf 50 Daily Blemish Treatment 40 ml
  Acnemy ZITCONTROL Spf 50 Daily Blemish Treatment 40 ml
  Acnemy ZITCONTROL Spf 50 Daily Blemish Treatment 40 ml
  Acnemy ZITCONTROL Spf 50 Daily Blemish Treatment 40 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery