Shko te informacioni mbi produktin
1 8
 • Play video

Acnemy ZITMINIS Acnemy Discovery Kit

Çmimi fillestar
3,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,000 Lekë

Mini seti esencial për një rutinë kundër akneve Mini Size

Zbuloni Zitminis®, setin e plotë për një rutinë kundër akneve. Përfshin pesë produktet thelbësore të Acnemy në format mini. Seti i përsosur për të provuar produktet Acnemy ose për të marrë të preferuarat tuaja në madhësi udhëtimi dhe për t’i marrë me vete kudo që të shkoni.

1. Përdorimi

HAPI 1: Pastroni lëkurën me Zitclean®, një xhel pastrues i butë me më pak se 10% surfaktantë, gjë që e bën atë jo irrituese. Formula përbëhet nga dy përbërës kryesorë: Acidi Salicilik dhe Azeloglicina (acid azelaik + Glicinë), të cilët eksfolojnë butësisht lëkurën dhe kontrollojnë sebumin e tepërt.

Kur ta përdorni: Dy herë në ditë, në paradite dhe pasdite për të pastruar dhe përgatitur lëkurën për produktin tjetër.

HAPI 2: Pas pastrimit, aplikoni Postzit®, serumin me bazë acidin glikolik që minimizon shenjat pas akneve dhe përmirëson dhe njëtrajtëson tonin dhe teksturën e lëkurës.

Kur ta përdorni: 3-4 herë në javë, aplikojeni si pjesë të rutinës suaj të natës pas pastrimit të lëkurës me Zitclean®.

HAPI 3: Më pas, aplikoni Zitcontrol® në të gjithë fytyrën. Kremi i lehtë është formuluar me përbërës të tillë si acid salicilik, zinku PCA, niacinamide dhe quora noniPRCF, të cilët ndihmojnë në kontrollin e akneve, reduktimin e tyre dhe parandalimin e shfaqjes së akneve të reja.

Kur ta përdorni: Për shpërthimeve aktive dhe të vazhdueshme përdoreni në paradite dhe pasdite. Për të parandaluar aknet dhe shpërthimet e tyre, aplikojeni një herë në ditë, mundësisht në mbrëmje.

HAPI 4: Aplikoni Dryzit® për pikat e bardha: formula e tij eleminon mbushjen (qelbin) e akneve aktive! Acidi salicilik, oksidi i zinkut dhe niacinamidi ndihmojnë në largimin e mbetjeve dhe qelizave të vdekura të lëkurës, ndërsa Calamina, pluhuri në fund të shishes, redukton irritimin dhe qetëson lëkurën.

Kur ta përdorni: Përdoreni pas Zitcontrol®. Zhytni aplikuesin Zitswab® në sedimentin në fund të shishes dhe aplikoni një lyerje të këtij locioni direkt mbi akne.

Aplikoni Zitless® për aknet nën lëkurë. Mikro shigjetat e tij të përbëra nga një përzierje unike përbërësish si retinoli, acidi salicilik, acidi hialuronik, niacinamidi dhe olipeptid-76 depërtojnë në shtresat e para të lëkurës duke ndihmuar në reduktimin e akneve dhe zhdukjen e tyre.

Kur ta përdorni: Përdoreni në lëkurë të pastër në aknet nën lëkurë dhe lëreni të veprojë për të paktën 2 orë. Mos aplikoni asnjë produkt tjetër përveç pastruesit përpara dhe mos përdorni asnjë produkt më pas në atë zonë.

2. Përbërësit

Zitclean®
Aqua (Water), Propanediol, Glycerin, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Potassium Azeloyl Diglycinate, Sphingomonas Ferment Extract, Salicylic Acid, Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Boswellia Serrata Resin Extract, Ceramide Np, Sodium Cocoyl Glutamate, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Rice Amino Acid, Xanthan Gum, Carbomer, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Phosphatidylcholine, Mannitol, Cholesterol, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Zitcontrol®
Aqua (Water), Niacinamide, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Salicylic Acid, Zinc PCA, Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate, Daucus Carota Sativa Root Cell Culture Lysate, Ceramide NP, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Phosphatidylcholine, Dimyristoyl Phosphatidylcholine, Mannite Lecithin, Stearamine, Cholesterol,

Postzit®
Aqua (Water), Niacinamide, potassium azeloyl diglycinate, Glycerin, Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate, Glycolic Acid, Salicylic Acid, Ceramide NP, Xanthan Gum, Carbomer, Bhosphatidylcholine, Hydrogenped Phosphaly IDE, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Mannitol, Triethanolamine , Sodium Chloride, Citric Acid, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Dryzit®
Isopropyl Alcohol, Aqua (Water), Zinc Carbonate, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Niacinamide, Glycerin, Methylpropanediol, Salicylic Acid, Salix Alba (Willow) Bark Extract, 4-Terpineol

Zitless®
Water, Sodium Hyaluronate, Niacinamide, Oligopeptide-76, Sodium Hydroxide, Pentylene Glycol, Lecithin, Salicylic Acid, Alcohol Denat., Retinol, Polysorbate 20, Potassium Phosphate

  Acnemy ZITMINIS Acnemy Discovery Kit
  Acnemy ZITMINIS Acnemy Discovery Kit
  Acnemy ZITMINIS Acnemy Discovery Kit
  Acnemy ZITMINIS Acnemy Discovery Kit
  Acnemy ZITMINIS Acnemy Discovery Kit
  Acnemy ZITMINIS Acnemy Discovery Kit
  Acnemy ZITMINIS Acnemy Discovery Kit

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery