Shko te informacioni mbi produktin
1 7
 • Play video

Solv. Hair, skin n' nails 60 gummies

Çmimi fillestar
2,100 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,100 Lekë

Xhelatina të mbushura plot me përbërës thelbësorë që i duan flokët, lëkurën dhe thonjtë, për të ushqyer bukurinë tuaj. Të formuluara me biotinë, vitaminë E dhe C dhe zink, ndihmojnë për të pasur flokë më të shëndetshëm, lëkurë më rinore dhe mbajnë thonjtë tuaj të fortë.

 Me shije natyrale të mjedrës dhe boronicës, nuk përmban ëmbëlsues artificialë: ato përmbajnë vetëm një nuancë ëmbëlsuesish natyral, të cilët vijnë nga kallam sheqeri dhe pa ngjyrues artificialë.


Përbërsit kryesor :


Biotina 

Dihet se biotina ndikon drejtëpërdrejtë në shëndetin e flokëve, lëkurës dhe thonjve. Stimulon prodhimin e keratinës në flokë dhe stimulon rrënjën e flokut. Gjithashtu, është në gjendje të prodhojë acide yndyrore që ushqejnë lëkurën, duke përmirësuar pamjen e saj të përgjithshme.

Vitamina E

Vitamina E mbron lipidet dhe proteinat e lëkurës nga oksidimi, që janë përgjegjëse për shëndetin e lëkurës. Vitamina E gjithashtu  përmban antioksidantë natyralë që i japin  shëndet skalpit  dhe  të ndihmojnë në  rritjen e flokëve.

Vitaminë C
Vitamina C, një antioksidant i fuqishëm që lufton dëmtimet nga radikalet e lira duke mbrojtur lëkurën nga faktorët e jashtëm dëmtimi sidomos ato të mjedisit. Kjo vitaminë është thelbësore për shëndetin dhe rritjen e flokëve duke stimuluar prodhimin e kolagjenit.


Zinku
Zinku luan një rol të rëndësishëm në rritjen dhe riparimin e qelizave.


Përveç kësaj  janë:
- Pa ëmbëlsues artificialë: ato përmbajnë vetëm një nuancë ëmbëlsuesish natyral, të cilët vijnë nga kallam sheqeri
- Pa ngjyra artificiale

1. Përdorimi

Merrni dy të shijshëm në ditë, me ose pa ushqim, në çdo kohë që dëshironi

2. Përbërësit

Fructo-Oligosaccharide (FOS), Water, Gelling Agent (Pectin), Acid (Citric Acid), Vitamin C (Ascorbic Acid), Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate), Maltodextrin, Acidity Regulator (Trisodium Citrate), Vegetable Oil (Coconut), Natural Flavouring, Zinc Citrate, Calcium D-Pantothenate, D-Biotin, Vitamin A (Retinyl Acetate), Pyridoxine HCl, Colour (Anthocyanins), Vitamin D (Ergocalciferol), Glazing Agent (Carnauba Wax), Vitamin B12 (Cyanocobalamin), Folic Acid, Choline Bitartrate, Sodium Selenite, Potassium Iodide, Inositol.

  Solv. Hair, skin n&
  Solv. Hair, skin n&
  Solv. Hair, skin n&
  Solv. Hair, skin n&
  Solv. Hair, skin n&
  Solv. Hair, skin n&
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery