Shko te informacioni mbi produktin
1 5
 • Play video

Acnemy ZITPEEL AHA + BHA + PHA Night Treatment 40 ml

Çmimi fillestar
2,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,000 Lekë

Eksfoljues 8%AHA + 8%BHA + 3%PHA për lëkurë të prirur ndaj akneve

Rinovoni pamjen e lëkurës tuaj dhe njekohesisht luftoni aknet me këtë peeling të ri eksfolues. Një kombinim i acideve AHA, BHA dhe PHA  i cili funksionon si një trajtim me veprim pastrues duke eksfoliuar lëkurën, duke minimizuar shenjat e skuqjes dhe duke unifikuar tonin e lëkurës.

Udhëzime për përdorim: Natën, 2 deri në 3 herë në javë ose kur ka shpërthime të vazhdueshme. Më parë pastroni lëkurën me Zitclean (laresin). Mos aplikoni asnjë produkt sipër Zitpeel. Lëreni të veprojë gjatë gjithë natës dhe në mëngjes pastroni fytyrën me larësin Zitclean.

Përbërësit kryesor:

8% Acid Salicilik (i veshur me Ceramide)

8% Acid Glikolik (i veshur me Ceramide)

5% Niacinamide

5% Gluconolactona

3% Acid Mandelik

1% Quora Noni

1. Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë të sapo pastruar dhe të thatë. Mos e përdorni në lëkurë të lagur. Aplikojeni në mënyrë të njëtrajtëshme në të gjithë fytyrën duke përdorur majat e gishtave, duke shmangur zonën rreth syve. Mos e shpëlani. Përdoreni në rutinën e mbrëmjes (PM) dhe në mëngjes pastroni fytyrën me xhelin pastrues Zitclean®. Përdoreni 2-3 herë në javë për rezultate më të mira.

Patch test: Nëse po e përdorni për herë të parë, aplikojeni produktin në një zonë të vogël për testim. Ndaloheni përdorimin e produktit nëse shfaqen kruajtje dhe irritime të lëkurës.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Niacinamide, Gluconolactone, Mandelic Acid, Carbomer, Mannitol, Glycerin, Salicylic Acid, Glycolic Acid, Ceramide NP, Morinda Citrifolia Callus Culture Lysate, Ethylhexylglycerin, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Phosphatidylcholine, Cholesterol, Decyl Glucoside, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

  Acnemy ZITPEEL AHA + BHA + PHA Night Treatment 40 ml
  Acnemy ZITPEEL AHA + BHA + PHA Night Treatment 40 ml
  Acnemy ZITPEEL AHA + BHA + PHA Night Treatment 40 ml
  Acnemy ZITPEEL AHA + BHA + PHA Night Treatment 40 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery