Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Altruist Family Sunspray 250ml

Çmimi fillestar
1,950 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,950 Lekë
Krem mbrojtës në format 250 ml, Family Sunspray SPF50 me një mbrojtje UVA me 5 yje (PPD 48) krijuar nga dermatologu Dr. Andrew Birnie. Spraji SPF50 është i përshtatshëm për të gjithë familjen, duke përfshirë foshnjat (+6 muajsh) dhe fëmijët. Produkti vjen në një format të ri me spërkatje, i cili siguron aplikim më të lehtë. Me formulimin e tij, ky krem kundër diellit është i përsosur për një ditë në plazh, pa pasur nevojë të mbani shumë SPF të ndryshëm. Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimit UVA dhe UVB, duke tejkaluar standardet e BE-së. Formula është projektuar për lëkurë të ndjeshme dhe është pa aromë dhe parabene.

– SPF 50.
– I përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.
– Mund të përdoret edhe për fëmijët +6 muajsh.
– Mbron dhe ushqen në mënyrë aktive lëkurën.
– Jo komedogjene.
– Pa parfum dhe paraben.
– Rezistent ndaj ujit.
1. Përdorimi

Aplikoheni me bollëk 20 minuta përpara se të dilni nga shtëpia. Riaplikoheni shpesh. Shmangni kontaktin me sytë.

2. Përbërësit

Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hexylene Glycol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Ethylhexyl Triazone, Sodium Stearoyl Glutamate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Microcrystalline Cellulose, Caprylyl Glycol, Cetearyl Alcohol, Decylene Glycol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Tocopherol

  Altruist Family Sunspray 250ml
  Altruist Family Sunspray 250ml
  Altruist Family Sunspray 250ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery