Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Apieu Soft Foot Peeling Socks 40 ml

Çmimi fillestar
900 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
900 Lekë

Maskë peeling per këmbët që ndihmon në heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës, për këmbë të buta dhe të lëmuara në vetëm 30 minuta.

Hiqni lëkurën e vdekur nga këmbët tuaja me Apieu Soft Foot Peeling Socks, për këmbë të buta dhe të lëmuara në vetëm 30 minuta. Maskë që ndihmon në eliminimin e qelizave të vdekura të lëkurës në epidermë. Këto çorape eksfolimi përmbajnë përbërës AHA dhe BHA për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës pa irritim dhe dhimbje. Maska e këmbëve hidraton lëkurën e thatë dhe të ashpër - për këmbë të pastra dhe të hidratuara.

Përbërsit kryesor :

Acidi laktik rrit qarkullimin e qelizave dhe ndihmon në eliminimin e qelizave të akumuluara të vdekura të lëkurës në epidermë.

Glicerina tërheq ujin për ta mbajtur lëkurën të hidratuar dhe për të minimizuar humbjen e ujit.

Ekstrakti i frutave Vitis Vinifera (Rrushi) është një antioksidant i fuqishëm dhe mbrojtës i membranës qelizore i cili rrit qarkullimin e qelizave dhe sintezën e kolagjenit.

Kujdes  Ju lutemi, mos u përpiqni të hiqni me forcë lëkurën tuaj. Pas rreth dy javësh këmbët tuaja do të jenë super të lëmuara dhe të mëndafshta. Nëse vuani nga ekzema, dermatiti ose plagë të hapura në këmbë, ju lutemi shmangni përdorimin e këtij produkti.

1. Përdorimi

Përdorni gërshërë për të prerë çorapet dhe aplikojini në këmbë.
Përdorni ngjitësit me shirit që vijnë me maskën për të ngjitur çorapet në këmbë.
Mbani çorapet për 30 minuta.
Pas 30 minutash, hiqni çorapet dhe shpëlani këmbët.
Brenda 4-5 ditëve lëkura e vdekur do të zhvishet nga këmbët tuaja. Përdoreni një herë në muaj për efekte më të mira

2. Përbërësit

Water, Alcohol Denat, Isopropyl Alcohol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Glycerin, Potassium Hydroxide, Arginine, Hydroxyethylcellulose, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Salicylic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Neofinetia Falcata Callus Culture Extract, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Urea, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Fragrance

  Apieu Soft Foot Peeling Socks 40 ml
  Apieu Soft Foot Peeling Socks 40 ml
  Apieu Soft Foot Peeling Socks 40 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery