Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Apivita Bee Sun Safe Anti-Spot & Anti-Age Face Cream SPF 50 50 ml

Çmimi fillestar
3,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,300 Lekë

Ky krem i butë, jo i yndyrshëm, përthithet shpejt për të ofruar një lëkurë të përkryer të lëmuar dhe rehati. Ofron veprim 2 në 1 kundër njollave të errëta dhe rrudhave. Shumë rezistent ndaj ujit.

 • Siguron mbrojtje me spektër të gjerë ndaj rrezeve UVA, UVB, IR, dhe dritës blu, me një kombinim të filtrave të qëndrueshëm ndaj diellit.
 • Parandalon dhe redukton shfaqjen e njollave të errëta me ekstraktin e koprës dhe akileas.
 • Parandalon dhe redukton shfaqjen e rrudhave me algat detare.
 • Ofron hidratim të menjëhershëm dhe afatgjatë me algat detare, aloe dhe acidin hialuronik.

Kremrat mbrojtës ndaj diellit BEE SUN SAFE respektojnë lëkurën dhe ekosistemin detar. Ato përmbajnë formula të pastra që përfshijnë përbërës të bio-degradueshëm dhe nuk përfshijnë filtra dielli që janë të dëmshëm për koralet. Ne përdorim paketim të përgjegjshëm, me materiale të riciklueshme.

 • Testuar dermatologjikisht
 • Jo komedogjenik
 • I përshtatshem për lëkura te ndjeshme

Përbërësit aktivë :

 • Algat detare
 • Ekstrakti i propolisit i patentuar
 • Aloe
 • Kopër deti
 • Akilea
 • Vitamina E
 • Panthenol
 • Bisabolol
 • Acidi Hialuronik
1. Përdorimi

Para ekspozimit në diell aplikoni sasi të mjaftueshme. Ulja e kësaj sasie do të ulë ndjeshëm nivelin e mbrojtjes. Riaplikojeni shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir. Mos qëndroni shumë gjatë në diell.

2. Përbërësit

Aqua/Water/Eau**, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Triheptanoin, Dicaprylyl Carbonate, Ethylhexyl Salicylate, C9-12 Alkane, Isoamyl Laurate, Sorbitol, Cocoglycerides, Aqua/Water/Eau, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Parfum/Fragrance, Silica, Sodium Stearoyl Glutamate, Hydrolyzed Algin, Maris Aqua/Sea water/Eau de mer, Chlorella Vulgaris Extract, Laminaria Digitata Extract, Propolis Extract, Achillea Millefolium* Extract, Crithmum Maritimum Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Rosa Canina Fruit* Extract, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Coco-Caprylate/Caprate, Sorbitan Olivate, Sorbitan Palmitate, Tocopheryl Acetate, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Cetyl Palmitate, Triacontanyl PVP, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Hydroxyacetophenone, Citronellyl Methylcrotonate, Citric Acid.
*Organic cultivation/ Issu de l’agriculture biologique
**Rosa Canina Fruit* Aqueous Infusion=Wild Rose Infusion/Infusion de rose sauvage

  Apivita Bee Sun Safe Anti-Spot & Anti-Age Face Cream SPF 50 50 ml
  Apivita Bee Sun Safe Anti-Spot & Anti-Age Face Cream SPF 50 50 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery