Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Apivita Bee Sun Safe Kids Lotion Spray SPF 50 200 ml

Çmimi fillestar
3,800 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,800 Lekë

Ky krem hipoalergjik me teksturë të lehtë është projektuar posaçërisht për të ofruar mbrojtje shumë të lartë për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve, për të parandaluar dhe qetësuar irritimet. Është ideal për mbrojtje gjatë aktiviteteve verore pasi është shumë rezistent ndaj ujit, rezistent ndaj rërës dhe djersës.

 • Siguron mbrojtje me spektër të gjerë UVA & UVB me një kombinim të filtrave foto-stabile.
 • Hidraton lëkurën me algat detare, vaj ulliri dhe aloe vera.
 • Qetëson lëkurën e ndjeshme të foshnjës dhe parandalon irritimin e lëkurës me ekstraktin e kalendulës.
 • Ofron mbrojtje ndaj stresit oksidativ falë ekstraktit të propolisit të patentuar.

Kremrat kundër diellit Bee sun safe respektojnë lëkurën dhe ekosistemin detar. Ato përmbajnë formula të pastra që përfshijnë përbërës të biodegradueshëm dhe nuk përfshijnë filtra dielli që janë të dëmshëm për koralet. Bee sun safe kanë paketim, me materiale të riciklueshme.

* Testuar dermatologjikisht. Hipoalergjik.

* Aplikohet lehtë pa lënë vija të bardha.

Përbërësit aktivë: Hydra Sun Kids Lotion Spray SPF50 ka një përbërje të pasur dhe përmban 73% përbërës me origjinë natyrale.

 • Kalendula
 • Aloe
 • Vaj ulliri
 • Panthenol
 • Bisabolol
 • Ekstrakti i propolisit i patentuar
 • Vitamina E
 • Infuzion te çajit  të malit
1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të mjaftueshme (të barabartë me 2 mg/cm²) përpara ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir. Ulja e kësaj sasie do të ulë ndjeshëm nivelin e mbrojtjes. Shmangni ekspozimin e gjatë në diell, edhe kur përdorni një produkt mbrojtës kundër diellit.

2. Përbërësit

Aqua/Water/Eau**, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isoamyl Laurate, Ethylhexyl Triazone, Ethylhexyl Salicylate, Aqua/Water/Eau, Sorbitol, Triheptanoin, C13-15 Alkane, Glycerin, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Microcrystalline Cellulose, Parfum/Fragrance, Maris Aqua/Sea water/Eau de mer, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris Extract, Propolis Extract, Calendula Officinalis Flower* Extract, Rosa Canina Fruit* Extract, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Tocopherol, Bisabolol, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyglyceryl-6 Oleate, Ethylhexylglycerin, Hydroxyacetophenone, Triacontanyl PVP, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Citric Acid.

  Apivita Bee Sun Safe Kids Lotion Spray SPF 50 200 ml
  Apivita Bee Sun Safe Kids Lotion Spray SPF 50 200 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery