Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Apivita Bee Sun Safe Spray Spf 50 & After Sun 2*100ml

Çmimi fillestar
3,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,600 Lekë

Apivita After Sun Cool & Sooth Face & Body Gel-Cream 

Kjo teksturë krem-xheli hidratues pas diellit është pasuruar me përbërës antioksidues dhe freskues qetëson menjëherë lëkurën. Ideale për përdorim pas çdo ekspozimi në diell dhe si qumësht ditor për trupin gjatë verës. Lehtësisht aromatik me një aromë të këndshme verore.

 • Rigjeneron lëkurën dhe hidraton thellësisht me livando deti dhe aloe vera.
 • Qetëson dhe ftoh menjëherë me ekstraktin e fikut dhe kastravecit.
 • Ofron mbrojtje antioksiduese dhe mbron nga plakja e parakohshme falë ekstraktit të propolisit të patentuar.
 • Mbron nga foto-plakja.

Apivita Bee Sun Safe Ultra-Light Face & Body Spray (SPF 50)

Ky locion për fytyrën dhe trupin për mbrojtjen nga dielli jep një ndjenjë të menjëhershme freskie dhe hidraton lëkurën. Përthithet menjëherë falë strukturës së tij të lehtë të shkrirjes. Është ideal për mbrojtje gjatë aktiviteteve verore pasi është shumë rezistent ndaj ujit, rezistent ndaj rërës dhe djersitjes. Aroma e freskët verore lë një aromë unike në lëkurë.

 • Siguron mbrojtje me spektër të gjerë UVA & UVB me një kombinim të filtrave të diellit foto-stabile.
 • Hidraton menjëherë lëkurën me algat detare, aloe dhe acidin hialuronik.
 • Parandalon plakjen e parakohshme falë ekstraktit të propolisit të patentuar.
 • Ofron një nxirje natyrale sublime që zgjat falë ekstraktit të karobit.
1. Përdorimi

Apivita After Sun Cool & Sooth Face & Body Gel-Cream -Aplikojeni pas çdo ekspozimi në diell në trup dhe fytyrë, duke shmangur zonën e syve. Përsëriteni sa herë të jetë e nevojshme. Për efekt maksimal ftohës mbajeni në frigorifer.
Apivita Bee Sun Safe Ultra-Light Face & Body Spray (SPF 50)-Aplikoni një sasi të mjaftueshme (të barabartë me 2 mg/cm²) përpara ekspozimit në diell. Mos e aplikoni direkt në fytyrë. Spërkateni në duart tuaja përpara aplikimit. Aplikojeni përsëri shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir. Ulja e kësaj sasie do të ulë ndjeshëm nivelin e mbrojtjes.

2. Përbërësit

Apivita After Sun Cool & Sooth Face & Body Gel-Cream (100 ml)
Aqua/Water/Eau**, C9-12 Alkane, Triheptanoin, Propanediol, Oleyl Erucate, Sodium Acrylates Copolymer, Inositol, Betaine, Panthenol, Aqua/Water/Eau, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Propolis Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit/Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Rosa Canina Fruit* Extract, Maris Aqua/Sea water/Eau de mer, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Bisabolol, Allantoin, Glycerin, Lecithin, Tocopherol, Hydrolyzed Algin, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Coco-Caprylate/Caprate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Sorbitan Oleate, Xanthan Gum, Sodium Gluconate, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Parfum/Fragrance.

Apivita Bee Sun Safe Ultra-Light Face & Body Spray (SPF 50)
Aqua/Water/Eau**, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Isoamyl Laurate, Ethylhexyl Salicylate, Triheptanoin, Sorbitol, C13-15 Alkane, Aqua/Water/Eau, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Microcrystalline Cellulose, Glycerin, Parfum/Fragrance, Maris Aqua/Sea water/Eau de mer, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris Extract, Propolis Extract, Rosa Canina Fruit* Extract, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Inositol, Tocopherol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Tocopheryl Acetate, Sodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Polyglyceryl-6 Oleate, Triacontanyl PVP, Disodium EDTA, Citronellyl Methylcrotonate, Hydroxyacetophenone, Citric Acid.

  Apivita Bee Sun Safe Spray Spf 50 & After Sun 2*100ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery