Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Beauty Of Joseon Dynasty Cream 50ml

Çmimi fillestar
2,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,300 Lekë

Kremi Dinasty nga Beauty of Joseon është i pasuruar me përbërës ushqyes hanbang (ilaçe bimore tradicionale koreane) si xhensen dhe ujë orizi për të hidratuar, ndriçuar dhe shtrënguar lëkurën.

Xhenseni ka veti anti-inflamatore që qetësojnë lëkurën dhe është i dashur për aftësinë e tij për të ndihmuar në reduktimin e shenjave të plakjes. Efektet ndriçuese dhe zbutëse të ujit të orizit ndihmojnë në zbehjen e njollave të errëta me kalimin e kohës.

Formula  e butë është e mrekullueshme për lëkurën e ndjeshme dhe ndihmon në forcimin e barrierës dhe ruajtjen e lagështisë në mënyrë që lëkura të qëndrojë e hidratuar më gjatë. Tekstura unike, përthithet shpejt dhe e lë lëkurën me një fund të freskët.

Ekstrakti i mjaltit, ceramide dhe squalane bllokojnë lagështinë në lëkurë, ndërsa ofrojnë përfitime shtesë qetësuese. Këta përbërës ndihmojnë strukturën e njëtrajtshme dhe gjithashtu nxisin prodhimin e kolagjenit për lëkurë të gjallë dhe me shkëlqim.


1. Përdorimi

Aplikohet si hapi fundit në rutinën tuaj në mbrëmje dhe hapi i fundit në mëngjes para se se të aplikoni mbrojtesin nga dielli.

2. Përbërësit

Glicerin (10%), Butilen Glikoli (5%), Niacinamide (2%), Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Estere Acid (1.8%), Dimetikoni (1.5%)

  Beauty Of Joseon Dynasty Cream 50ml
  Beauty Of Joseon Dynasty Cream 50ml
  Beauty Of Joseon Dynasty Cream 50ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery