Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Calypso 30SPF Press & Protect 200 ml

Çmimi fillestar
1,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,700 Lekë

Locioni diellor Calypso ofron mbrojtje UVA/UVB dhe ofron  mbrojtjen anti-ageing. Është një formulë e lehtë, jo e yndyrshme dhe rezistente ndaj ujit me hidratues të butë që plotësojnë vajrat natyralë të humbur nga ekspozimi ndaj diellit, erës dhe ujit. I qëndrueshëm, locioni ruan nivelin e tij të mbrojtjes nga dielli.

I njohur më parë si Locion kundër diellit Press & Protect që është rekomanduar nga shumë burime të pavarura, duke përfshirë Who, i cili e zgjodhi atë si "Best Buy Sunscreen" në 2014 dhe 2015. Një tabelë unike shfaqet në pjesën e pasme të paketimit, e cila mund të përdoret si një udhëzues për t'u siguruar që po aplikoni sasinë e duhur të kremit të diellit për të mbrojtur në mënyrë adekuate lëkurën tuaj nga dielli.

Përdorimi

Aplikojeni gjithmonë mjaftueshëm në të gjitha zonat e ekspozuara 20-30 minuta para ekspozimit në diell dhe fërkojeni tërësisht në lëkurën tuaj.

Riaplikoni shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir

Shmangni kontaktin me sytë. Në rast kontakti, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm dhe kërkoni këshilla mjekësore

Idealisht bëni një test patch përpara përdorimit.

Përfitimet

 • Anti-ageing
 • Mbrojtje nga rrezet UVA, UVB
 • Pa Paraben
 • Tharje e shpejtë
 • Produkt Vegan

 

1. Përdorimi

Aplikojeni gjithmonë mjaftueshëm në të gjitha zonat e ekspozuara 20-30 minuta para ekspozimit në diell dhe fërkojeni tërësisht në lëkurën tuaj.

Riaplikoni shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir

Shmangni kontaktin me sytë. Në rast kontakti, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm dhe kërkoni këshilla mjekësore

Idealisht bëni një test patch përpara përdorimit.

2. Përbërësit

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Stearic Acid, Benzophenone-3, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Theobroma Cacao Seed Butter, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Dimethiconol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Parfum, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Panthenol, Piroctone Olamine.

  Calypso 30SPF Press & Protect 200 ml
  Calypso 30SPF Press & Protect 200 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery