Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Calypso 50 Spf 150 ml

Çmimi fillestar
1,900 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,900 Lekë

Locioni diellor Calypso SPF50 Standard Australian ofron mbrojtje UVA/UVB si dhe mbrojtje anti ageing. Është i lehtë dhe jo i yndyrshëm, me hidratues të butë që plotësojnë vajrat natyralë të humbur nga ekspozimi ndaj diellit, erës dhe ujit. Fotostabil, locioni ruan nivelin e mbrojtjes nga dielli ndërmjet aplikimeve.

Nëse jeni duke kërkuar për një locion dielli të projektuar posaçërisht për fëmijët, atëherë provoni kremin tonë të diellit për fëmijë. Ofron mbrojtje të lartë dhe është i përshtatshëm për lëkurën delikate të fëmijëve.

 

Përfitimet

 • Anti Ageing
 • Mbrojtje nga rrezet UVA, UVB
 • Jo e yndyrshme
 • Mbrojtje e lartë
 • Produkt Vegan
 • Fotostabile
1. Përdorimi

Aplikojeni gjithmonë 20-30 minuta para ekspozimit në diell.

Aplikojeni mjaftueshëm në të gjitha zonat e ekspozuara dhe lëmoni butësisht.

35 ml është aplikimi i rekomanduar për të gjithë trupin.

Aplikojeni përsëri shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Shmangni kontaktin me sytë. Nëse ndodh kontakti, lani me shumë ujë.

Ndërpriteni përdorimin nëse shfaqen shenja acarimi ose skuqjeje.

Idealisht bëni një test patch përpara përdorimit

2. Përbërësit

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cyclopentasiloxane, Sodium Acrylates Copolymer, Decyl Glucoside, Ethylhexyl Triazone, VP/Hexadecene Copolymer, Paraffinum Liquidum, PPG-1 Trideceth-6, Phenoxyethanol, Dimethicone, Sorbitan Oleate, Parfum, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Piroctone Olamine, Coumarin.

  Calypso 50 Spf 150 ml
  Calypso 50 Spf 150 ml
  Calypso 50 Spf 150 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery