Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Calypso Kids 50SPF 150 ml

Çmimi fillestar
1,440 Lekë
Çmimi fillestar
1,800 Lekë
Çmimi i ulur
1,440 Lekë

Kremi i Diellit për Fëmijë SPF50 nga Calypso ofron mbrojtje UVA/UVB dhe përmban përbërës hipoalergjikë që janë të përshtatshëm për fëmijët. Është i lehtë dhe jo i yndyrshëm, me hidratues të butë që plotësojnë vajrat natyralë të humbur nga ekspozimi ndaj diellit, erës dhe ujit. Fotostabil, ruan nivelin e mbrojtjes nga dielli ndërmjet aplikimeve.

 

Përdorimi

Aplikojeni gjithmonë 20-30 minuta para ekspozimit në diell.

Aplikojeni me bollëk në të gjitha zonat e ekspozuara dhe lëmoni butësisht.

Aplikojeni përsëri shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Përfitimet

 • E përshtatshme për fëmijë
 • Mbrojtje nga rrezet UVA, UVB
 • Jo e yndyrshme
 • E përshtatshme për lëkurë sensitive
 • Produkt Vegan
 • Fotostabile

 

1. Përdorimi

Aplikojeni gjithmonë 20-30 minuta para ekspozimit në diell.

Aplikojeni me bollëk në të gjitha zonat e ekspozuara dhe lëmoni butësisht.

Aplikojeni përsëri shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

2. Përbërësit

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cyclopentasiloxane, Sodium Acrylates Copolymer, Decyl Glucoside, Ethylhexyl Triazone, VP/Hexadecene Copolymer, Paraffinum Liquidum, PPG-1 Trideceth-6, Phenoxyethanol, Dimethicone, Sorbitan Oleate, Parfum, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Piroctone Olamine, Coumarin.

  Calypso Kids 50SPF 150 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery