Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Calypso Sensitive Skin 50 Spf 50 ml

Çmimi fillestar
1,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,600 Lekë

Krem Dielli Face & Neck SPF50+ është projektuar për t'u përdorur në fytyrë dhe qafë. Është një locion i lehtë dhe jo i yndyrshëm i formuluar posaçërisht me mbrojtje UVA/UVB me spektër të gjerë. Ndihmon në parandalimin e plakjes së parakohshme dhe është ideal për fëmijët dhe ata me lëkurë të ndjeshme.

 • Aplikojeni gjithmonë 20-30 minuta para ekspozimit në diell.

 • Aplikojeni përsëri shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir

 • Shmangni zonën e syve.

 • Në mënyrë ideale bëni një patch test përpara përdorimit.

 • Të gjithë përbërësit në gamën e produkteve Calypso janë miratuar si përbërës kozmetikë dhe mund të përdoren edhe gjatë shtatzanisë

1. Përdorimi

Aplikojeni gjithmonë 20-30 minuta para ekspozimit në diell.

Aplikojeni përsëri shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir

Shmangni zonën e syve.

Në mënyrë ideale bëni një patch test përpara përdorimit.

Të gjithë përbërësit në gamën e produkteve Calypso janë miratuar si përbërës kozmetikë dhe mund të përdoren edhe gjatë shtatzanisë

2. Përbërësit

Aqua, ksantan, diizopropil adipat, çetil fosfat kaliumi, hidroksid natriumi, fenoksietanol, stearoil glutamat natriumi, oktokrilen, salicilat etilheksil, dimetikoni, akrilate/akrilate/C10-30 akrilate/C10-30 akrilate kryqolimetil oksilat, akilimetil oksilat, C10-30 akilimetil oksilat kryq. Kopolimer dimetikoni, Glicerinë, Carrageenan, Bis -etilheksiloksifenol Metoksifenil Triazinë, Cetearil Dimetikoni Kryqpolimer, Homosalate, Glikoli Kapilil, Celulozë, C12-15 Alkil Benzoat, Hidroksiacetofenon, Disodium EDTA., Gliceride të Hidrogjenizuara të Palmës

  Calypso Sensitive Skin 50 Spf 50 ml
  Calypso Sensitive Skin 50 Spf 50 ml
  Calypso Sensitive Skin 50 Spf 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery