Shko te informacioni mbi produktin
1 4

CeraVe Blemish Control Face Cleanser With 2% Salicylic Acid & Niacinamide For Blemish-Prone Skin 236ml

Çmimi fillestar
1,900 Lekë
Çmimi fillestar
2,200 Lekë
Çmimi i ulur
1,900 Lekë

Larës shkumues fytyre për akne me acid salicilik 

Aknet mund të prekin adoleshentët dhe të rriturit, dhe një pastrues efektiv i akneve është një hap thelbësor në çdo regjim të kujdesit ndaj akneve. Ideale për përdorim të përditshëm për të eksfoluar butësisht qelizat e vdekura të lëkurës që mund të bllokojnë poret dhe të kontribuojnë në shfaqjen e akneve, një pastrues me acid salicilik ofron përfitime për kontrollin e akneve dhe mund të plotësojë trajtime të tjera të akneve pa recetë dhe me recetë për të ndihmuar në ruajtjen e pastërtisë, lëkurë të shëndetshme – sigurohuni që të konsultoheni me dermatologun tuaj.

CeraVe është marka numër 1 e rekomanduar nga dermatologu për hidratuesin për aknet* dhe pastruesi ynë i ri për kontrollin e akneve me 2% acid salicilik është formuluar për të pastruar aknet, për të reduktuar pikat e zeza dhe për të përmirësuar pamjen e poreve, ndërsa balta pastruese ndihmon në thithjen e yndyrës së tepërt. Me teknologjinë e thithjes së vajit për të minimizuar shkëlqimin e dukshëm, ky pastrues freskues me acid salicilik xhel në shkumë heq në mënyrë efektive papastërtitë dhe vajin e tepërt, eksfolon butësisht dhe depërton në poret e bllokuara për të ndihmuar në parandalimin e shpërthimeve të reja të akneve. Pastruesi i kontrollit të akneve ruan gjithashtu barrierën mbrojtëse të lëkurës me 3 ceramide thelbësore, qetëson lëkurën me niacinamide dhe redukton aknet duke e lënë lëkurën të butë, të lëmuar dhe të hidratuar.

1. Përdorimi

Rekomandohet përdorimi në mëngjes dhe në mbrëmje.

2. Përbërësit

Aqua/Water, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Niacinamide, Salicylic Acid, Gluconolactone, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Calcium Gluconate, Triethyl Citrate, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Tetrasodium Edta, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Hectorite, Phytosphingosine, Benzoic Acid

  CeraVe Blemish Control Face Cleanser With 2% Salicylic Acid & Niacinamide For Blemish-Prone Skin 236ml
  CeraVe Blemish Control Face Cleanser With 2% Salicylic Acid & Niacinamide For Blemish-Prone Skin 236ml
  CeraVe Blemish Control Face Cleanser With 2% Salicylic Acid & Niacinamide For Blemish-Prone Skin 236ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery