Shko te informacioni mbi produktin
1 4

CeraVe Blemish Control Gel Moisturiser With 2% Salicylic Acid & Niacinamide For Blemish-Prone Skin 40ml

Çmimi fillestar
1,955 Lekë
Çmimi fillestar
2,300 Lekë
Çmimi i ulur
1,955 Lekë

Duke depërtuar thellë në pore, ky xhel  mban në kontroll njollat, pikat e zeza  dhe ndihmon për të eksfoluar dhe hidratuar lëkurën për një fytyrë më të pastër. Formuluar me tre ceramide thelbësore të CeraVe, 2 % Salicilic acid dhe Niacinamide ky hidratues është i përsosur për lëkurën e prirur ndaj njollave, poreve të zmadhuara dhe pika të zeza që kanë nevojë për hidratim të thellë.

1. Përdorimi

Pastroni plotësisht lëkurën përpara se të aplikoni këtë produkt, ju rekomandojmë të përdorni pastruesin CeraVe Blemish Control.
Rekomandohet të përdoret në mbrëmje.

Aplikojeni në të gjithë fytyrën për aplikim të përgjithshëm ose në zonat problematike.


Për të parandaluar tharjen e tepërt të lëkurës, filloni me një aplikim çdo dy ditë dhe më pas rriteni deri në përdorimin e përditshëm ose dy herë në ditë.

Ky produkt përmban një acid alfa-hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli. Përdorni krem kundër diellit me Spf 50.

2. Përbërësit

Aqua/Water, Glycerin, Sodium Hydroxide, Glycolic Acid, Lactic Acid, Salicylic Acid, Niacinamide, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Triethyl Citrate, Sodium Hyaluronate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Chlorphenesin, Disodium Edta, Hydroxypropyl Guar, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Phytosphingosine, Benzoic Acid

  CeraVe Blemish Control Gel Moisturiser With 2% Salicylic Acid & Niacinamide For Blemish-Prone Skin 40ml
  CeraVe Blemish Control Gel Moisturiser With 2% Salicylic Acid & Niacinamide For Blemish-Prone Skin 40ml
  CeraVe Blemish Control Gel Moisturiser With 2% Salicylic Acid & Niacinamide For Blemish-Prone Skin 40ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery