Shko te informacioni mbi produktin
1 3

CeraVe Hydrating Cream-To-Foam Cleanser With Amino Acids For Normal To Dry Skin 236ml

Çmimi fillestar
2,100 Lekë
Çmimi fillestar
2,400 Lekë
Çmimi i ulur
2,100 Lekë

Pastruesit e fytyrës janë krijuar për të hequr papastërtitë, vajin, ndotjen, kremrat e diellit dhe grimin e përditshëm, por është e rëndësishme të zgjidhni një formulë që adreson nevojat e llojeve specifike të lëkurës pa prishur barrierën natyrore të lëkurës.

I zhvilluar me dermatologë, CeraVe Hydrating Cream-to-Foam Cleanser është si krem dhe më pas shndërrohet në një shkumë të butë që heq në mënyrë efektive papastërtitë dhe grimin pa hequr lagështinë natyrale të lëkurës. 

Kjo formulë e butë, pa aromë përmban tre ceramide thelbësore, aminoacide dhe acid hialuronik, të cilët punojnë së bashku për të ndihmuar në ruajtjen e barrierës së lëkurës dhe bllokimin e lagështisë.

Përbërësit kryesorë që gjeni në këtë larës janë:
- Amino acid-based surfactan: Ky përbërës i butë pastrues e shndërron kremin e larjes së fytyrës në një shkumë delikate që heq butësisht, por në mënyrë efektive papastërtitë, yndyrën dhe grimin.
- Ceramidet: Ndihmojnë në rivendosjen dhe ruajtjen e barrierës natyrale të lëkurës

- Acidi hialuronik: Ndihmon në ruajtjen e lagështisë natyrale të lëkurës


- Aminoacidet: Ndihmojnë në mbështetjen e faktorëve hidratues natyralë të lëkurës (NMF), të njohur për të tërhequr dhe mbajtur lagështinë.
- Teknologjia MVE: Ky sistem shpërndarjeje i patentuar liron vazhdimisht përbërës hidratues me kalimin e kohës

1. Përdorimi

Përdorni në AM dhe PM dhe masazhoni pastruesin në lëkurë të lagur. Shpëlajeni mirë.

2. Përbërësit

Aqua/Water, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Coco-Betaine, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Chloride, Pca, Ppg-5-Ceteth-20, Peg-100 Stearate, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Ci 77891/Titanium Dioxide, Aspartic Acid, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Sorbitan Isostearate, Carbomer, Glycol Distearate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate, Glycine, Trideceth-6, Cetearyl Alcohol Behentrimonium Methosulfate, Threonine, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Sodium Pca, Sodium Lactate, Arginine, Sodium Lauroyl Lactylate, Serine, Sodium Benzoate, Valine, Sodium Hyaluronate, Proline, Isoleucine, Cholesterol, Phenoxyethanol, Alanine, Phenylalanine, Coconut Acid, Coco-Glucoside, Chlorphenesin, Disodium Edta, Hydroxyethyl Urea, Citric Acid, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Histidine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyquaternium-53, Polyquaternium-39, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Benzoic Acid

  CeraVe Hydrating Cream-To-Foam Cleanser With Amino Acids For Normal To Dry Skin 236ml
  CeraVe Hydrating Cream-To-Foam Cleanser With Amino Acids For Normal To Dry Skin 236ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery