Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Rovectin Cica Care Blemish Clearing Cream 50ml

Çmimi fillestar
2,310 Lekë
Çmimi fillestar
3,300 Lekë
Çmimi i ulur
2,310 Lekë

Një krem qetësues për pastrimin e njollave pasi redukton skuqjen dhe inflamacionin dhe jo më pore të bllokuara! 

Krem për pastrimin e njollave Rovectin Cica Care është krijuar posaçërisht për të trajtuar skuqjen në lëkurën e irrituar të shkaktuar nga aknet dhe njollat. Ky krem ​parandalon dehidratimin dhe ruan ekuilibrin e lagështisë dhe yndyrës së lëkurës.

Përbërës Kryesor:

Kalamina Rozë: Mban në kontrollon yndyrën e lëkurës dhe thith sebumin e tepërt.
Triple Cica: Aplikim i përmirësuar me teknologjinë TECA Dispersion për të përmirësuar lëkurën e dëmtuar.                                                                                                                   Centella: Maksimizon përbërësit aktivë të Centella Asiatica për qetësimin e shpejtë të lëkurës dhe shërimin e plagëve.
Ekstrakti i hopit (Humulus Lupulus): Nxit gjenerimin e kalciumit për të ndihmuar në aktivizimin e faktorëve rigjenerues të lëkurës. Kjo ndihmon në reduktimin e skuqjes dhe inflamacionit që çon në një përvojë qetësuese të lëkurës.

I përshtatshëm kryesisht për lëkura të thatë, normale, të yndyrshme, të irrituar dhe të ndjeshme, e prirur ndaj akneve, njolla dhe skuqjes. 

1. Përdorimi

Pas pastrimit, tonifikimit dhe aplikimit të serumit, masazhoni kremin në mënyrë të barabartë në lëkurën tuaj. Aplikoni një shtresë të bollshme në zonat më të irrituara.

2. Përbërësit

Water, Glycerin, 2,3-Butanediol, Hydrogenated Polydecene, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Niacinamide, Pentylene Glycol, Betaine, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclohexasiloxane, Vinyl Dimethicone, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Jojoba Esters, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Calamine, Rosa Damascena Flower Water, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Centella Asiatica Flower/Leaf/Stem Extract, Dipropylene Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Glucoside, C12-20 Alkyl Glucoside, Tromethamine, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Asiaticoside, Sorbitan Isostearate, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Phytate, Tocopherol, Cyanocobalamin, Propanediol, Madecassoside, Citric Acid, Cetearyl Alcohol, C14-22 Alcohols, Carbomer

  Rovectin Cica Care Blemish Clearing Cream 50ml
  Rovectin Cica Care Blemish Clearing Cream 50ml
  Rovectin Cica Care Blemish Clearing Cream 50ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery