Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Commonlabs Vitamin C Brightening Sun Serum Spf 50 51 ml

Çmimi fillestar
2,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,000 Lekë

 Serum ndriçues ndaj diellit me vitaminë C SPF 50+ PA++++ një serum revolucionar dielli që funksionon në mënyrë gjithëpërfshirëse.

Ofron mbrojtje efektive kundër rrezatimit UV dhe falë ekstrakteve plot me vitamina dhe një forme të pastër të vitaminës C, ndihmon me hiperpigmentimin. Lë një pëfundim të freskët dhe me shkëlqim, të ngjashëm me një serum të zakonshëm, pa krijuar shtresë ngjitëse. Pas përdorimit, lëkura hidratohet, freskohet dhe ndriçohet natyrshëm. Formula e butë nuk e irriton lëkurën, kështu që serumi është i përshtatshëm edhe për lëkurat sensitive.


Produkti përmban:
Ekstrakti i frutave të gjembave të detit - ka veti antioksiduese dhe vonon procesin e plakjes.
Ekstrakti i frutave të limonit - ka veti ushqyese, antioksidante dhe anti-plakje, barazon tonin e lëkurës dhe zbeh hiperpigmentimin.
Ekstrakti i grejpfrutit - një burim i vitaminave C dhe E, mbështet mbrojtjen nga dielli, ka veti anti-inflamatore, antioksiduese dhe ndriçuese,
Një formë e pastër e vitaminës C (acidi askorbik) - heq njollat, ndriçon lëkurën dhe barazon tonin e saj, ka veti të forta antioksiduese, lufton radikalet e lira dhe rikthen shkëlqimin e shëndetshëm të lëkurës.

1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të konsiderueshme në fytyrë si hapi i fundit i kujdesit të lëkurës në mëngjes.

2. Përbërësit

Water, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol, Niacinamide, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Phenethyl Benzoate, Silica, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Sodium Hyaluronate, Cynanchum Atratum Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract Citrus Junos Peel Extract, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Lactobacillus Ferment Lysate, Rubus Idaeus (Rasberry) Fruit Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pancratium Maritimum Extract, Hyaluronic Acid, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Methylpropanediol, Polysilicone-15, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, C30-45 Alkyldimethylsilyl Polypropylsilsesquioxane, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Glycerin, Tocopherol, Acetyl Glucosamine, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Saccharide Isomerate, Linolenic Acid, Citric Acid, Sodium Citrate, Ascorbic Acid Biotin, Cyanocobalamin, Folic Acid Pantothenic Acid, Pyridoxine, Riboflavin, Thiamine HCI, Bioflavonoids, Glutathione, Linoleic Acid, Menadione, Retinol, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Limonene, Linalool

  Commonlabs Vitamin C Brightening Sun Serum Spf 50 51 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery