Shko te informacioni mbi produktin
1 3

COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 100ml

Çmimi fillestar
1,800 Lekë
Çmimi fillestar
2,400 Lekë
Çmimi i ulur
1,800 Lekë

Një nga esencat më të shitura, më të preferuara dhe më efektive të markës  Cosrx dhe të K-Beauty. Tashmë në botën e përkujdesjes së lëkurës janë krijuar dhe prodhuar me qindra produkte me përbërjen e sekrecionit të kërmillit, por kjo esencë ka përqëndrimin dhe pastërtinë më të lartë ndër to, me plot 96.3% të këtij sekrecioni. Vetitë e tij janë të shumta dhe sidomos njihet për fuqinë rigjeneruese dhe hidratuese për lëkurën shumë të dëmtuar. Sekrecioni i filtruar i kërmillit përmban vitamina dhe veti ushqyese dhe ripërtëritëse për lëkurën, duke targetuar: dehidratimin dhe zonat e ashpra të saj; shpërthimet dhe inflamacionin e akneve si edhe njollat e shkaktuara nga ato; hiperpigmentimin e lëkurës.

Kjo esencë premton mrekulli prandaj nuk duhet të mungojë në rutinën tuaj. Duke e përdorur në mënyrë të vazhdueshme do të ndjeni lëkurën tuaj plotësisht të ndryshuar, plot gjallëri e shkëlqim!

E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, me një nivel pH 6.5.

1. Përdorimi

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni përgatitur me tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

2. Përbërësit

Snail Secretion Filtrate, Betaine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Ethyl Hexanediol, Carbomer, Panthenol, Arginine

  COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 100ml
  COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence 100ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery