Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Dr. Jart+ Der mask Water Jet Soothing Hydra Solution (1 cop)

Çmimi fillestar
500 Lekë
Çmimi fillestar
600 Lekë
Çmimi i ulur
500 Lekë

Maskë celuloze, e cila hidraton, zbut dhe qetëson irritimet e lëkurës së ndjeshme dhe të dehidratuar. Ingredientët:

 • Aquaxyl: derivat i glukozës vegjetale, i cili rikthen dhe mbron hidratimin e lëkurës.
 • Xilitol: hidraton dhe mbron barrierën natyrale të lëkurës, për të parandaluar humbjen e fazës ujore.
 •  Aloe vera: falë vetive hidratuese dhe qetësuese, ndihmon në lehtësimin e irritimeve të lëkurës.
 • Fitoncidet: ofrojnë një efekt qetësues.

Pse e adhurojmë?

 •  E përbërë nga fibra të holla celuloze, kjo maskë e lehtë dhe transparente lejon lëkurën të përthithë të gjithë përbërësit hidratues.
 •  Qetëson menjëherë lëkurën e stresuar dhe ndihmon në parandalimin e humbjes së lagështisë.
 •  Ofron hidratim të menjëhershëm, falë kompleksit me bazë bimore (përfshirë aloe vera dhe fitoncide).
 • Pa sulfate SLS dhe SLES, parabene, ftalate.
 • E testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

 •  Vendoseni maskën rreth syve dhe gojës.
 •  Lëreni të veprojë për 15 deri në 20 minuta.
 •  Hiqeni maskën dhe masazhoni lehtësisht në lëkurë serumin e ngelur
1. Përdorimi

-Aplikoni maskën në fytyrën e pastruar.
-Lëreni për 15 deri në 30 minuta dhe më pas hiqeni butësisht.
-Mos e shpëlani.
- Masazhoni serumin e mbetur në lëkurë deri sa të asorbohet totalisht.

2. Përbërësit

Water/Eau, Glycerin, Butylene Glycol, Alcohol, Panthenol, Betaine, Xylitylglucoside(1), Anhydroxylitol, Xylitol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid(2), Algae Extract, Laminaria Japonica Extract, Chlorphenesin, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Xanthan Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Coptis Japonica Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Arginine, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Acorus Calamus Root Extract, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, PEG-10 Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Pelargonium Graveolens Flower Oil
(1) Aquaxyl Xylitylglucoside

, Anhydroxylitol, Xylitol

  Dr. Jart+ Der mask Water Jet Soothing Hydra Solution (1 cop)
  Dr. Jart+ Der mask Water Jet Soothing Hydra Solution (1 cop)
  Dr. Jart+ Der mask Water Jet Soothing Hydra Solution (1 cop)

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery