Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Geek and Gorgeous Power Peptides 30ml

Çmimi fillestar
2,200 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,200 Lekë

I bërë me një përzierje të fuqishme të katër teknologjive të avancuara të kolagjenit dhe përforcimit të matricës jashtëqelizore, ky serum i mrekullueshëm peptid qumështor forcon lëkurën.

Formula përfshin 3% Matrixyl 3000 (Palmitoyl Tripeptide-1 e shoqëruar me Palmitoyl Tetrapeptide-7), një nga peptidet më të provuara dhe më të njohura për të reduktuar rrudhat për lëkurë me pamje më të re. Sipas të dhënave të prodhuesit, 3% Matrixyl 3000 i përdorur dy herë në ditë për 2 muaj mund të zvogëlojë ndjeshëm thellësinë dhe densitetin e rrudhave, duke përmirësuar vrazhdësinë, elasticitetin dhe tonin e lëkurës, me një efekt lifting si bonus.

Serumi përmban gjithashtu 2% Matrixyl synthe’6 (Palmitoyl Tripeptide-38) – gjenerata e ardhshme e teknologjisë Matrixyl që mund të nxisë prodhimin e 6 komponentëve kryesorë të matricës së lëkurës (kolagjeni I, III, IV, Fibronektina, Acidi Hyaluronik dhe Laminin 5), duke rezultuar në lëkurë më të njëtrajtshme dhe më pak rrudha, veçanërisht në zonën e ballit dhe syve (këmbët e sorrës).

Një peptid që forcon matricën jashtëqelizore me aktivitet të lartë të kolagjenit, hialuronik dhe fibronektinës. Eshtë vërtetuar klinikisht se funksionon duke filluar nga 0.5%, ne përdorim goditjen e fuqishme prej 4% në Power Peptides (përdorur edhe në testin in-vivo prej 60 personash të prodhuesit) për të rritur elasticitetin e lëkurës dhe butësinë e lëkurës.

Ky peptid synues ka një afinitet të fortë me receptorët e fibroblastit dhe e drejton peptidin e bakrit në vendin e duhur në lëkurë që është qeliza fibroblaste që prodhon kolagjen. Për shkak të sistemit të avancuar të shpërndarjes, X50 Antiaging është efektiv në nivelet më të vogla me sasinë e provuar klinikisht dhe të rekomanduar që është 0.001%, sasia që ne përdorim në këtë serum.

1. Përdorimi

Aplikoni disa pika në fytyrë pas pastrimit, produkteve të lëngshme dhe serumeve me teksturë xhel, dhe para përdorimit të kremrave. Mund të përdoret rreth syve dhe në të njëjtën rutinë me çdo përbërës tjetër aktiv (përfshirë acidet dhe retinoidet), qoftë në AM dhe/ose PM.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-6 Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Panthenol, Dicaprylyl Carbonate, Dicaprylyl Ether, Potassium Cetyl Phosphate, Polyglyceryl-6 Behenate, Tetrapeptide-21, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-38, Copper Palmitoyl Heptapeptide-14, Heptapeptide-15 Palmitate, Saccharide Isomerate, Allantoin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Tapioca Starch, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Polysorbate 20, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Lactic Acid/Glycolic Acid Copolymer, Polyvinyl Alcohol, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

  Geek and Gorgeous Power Peptides 30ml
  Geek and Gorgeous Power Peptides 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery