Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 30ml

Çmimi fillestar
1,800 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,800 Lekë

Vitaminë C e riformuluar dhe me e stabilizuar ndaj oksidimit, me nje jetëgjatësi 6 muaj nga data a prodhimit!

Teksturë e lehtë, vetëm me bazë ujore, e cila përmban 15% vitamin C të pastër (acid ascorbic) dhe antioksidantë të tjerë (acid ferulik dhe sasi të vogël të vitaminës E).

Ky formulim nxit prodhimin e kolagjenit, maksimizon mbrojtjen nga dielli dhe njëtrajtëson tonin e lëkurës.

Disavantazhi i vetëm i vitaminës C të pastër është jo-stabiliteti i saj dhe është shumë e vështirë për të sjell formula efikase dhe elegante me të. Formulimi nga Geek&Gorgeous përdor një pH të ulët dhe antioksidant të tjerë për të ndihmuar në stabilitetin e vitaminës C, por edhe kështu vitamina C mund të stabilizohet vetëm për disa muaj.

Për të siguruar freskinë maksimale, ne e krijojmë vitaminën C ne sasi të vogla cdo javë (mesatarisht vitamina C kur shkon tek klientët tanë  mund të ketë 2-3 javë që është prodhuar dhe ne e ruajmë atë ne kushte frigoriferike në magazinën tonë). Ne gjithashtu i këshillojmë klintët tanë që ta vendosin në frigorifer vitaminën C ku qëndron pa problem për 3 muaj.

Për të gjithë që janë në kërkim të një formule të pastër të vitaminës C + ekstra antioksidantë me teksturë të lehtë. Megjithatë, nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj skuqjes, ne nuk ju rekomandojmë C-Glow për shkak të pH të ulët dhe përmbajtjes së lartë të acidit të pastër.

1. Përdorimi

Aplikoni disa pika në fytyrë direkt pasi e pastroni atë, perpara se të vendosni serume apo kremra të tjerë të rutinës tuaj. Ideale për tu përdorur në mëngjes, por mund të alikohet edhe në darkë .

2. Përbërësit

Water, (L-)Ascorbic Acid, Dimethyl Isosorbide, Butylene Glycol, Peg/Ppg/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Ferulic Acid, Tocopherol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide

  Geek & Gorgeous 101 C-Glow 30ml
  Geek & Gorgeous 101 C-Glow 30ml
  Geek & Gorgeous 101 C-Glow 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery