Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Geek & Gorgeous APAD Acid Azelaic 30 ml

Çmimi fillestar
1,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,600 Lekë

Një teksturë e lehtë me derivat të acidit Azelaic (Potassium Azeloyl Diglycinate, PAD) që normalizon nivelin e yndyrës në lëkurë, e qetëson atë dhe njëtrajtëson tonalitetin e saj.

Acidi Azelaik është i provuar klinikisht për efektet e tij 3 në 1: redukton shenjat, pigmentimet dhe skuqjen. Kjo formule përdor një gjenaratë të një formë të tretshme në ujë që quhet PAD dhe ka të njëjtat veti si acidi Azelaik, por në një formulim dhe teksturë më elegante, oil free.

Gjithashtu, PAD është i testuar që rregullon tonusin e lëkurës dhe kontrollon nivelin e yndyrës.

Në këtë formulë ne përdorim 20% Azeclair, një solucion që përmban 6% PAD.

Ndoshta 6% tingëllon si një numër i vogël, por kur vjen puna tek përbërësi PAD, është përqëndrim goxha i lartë. Kjo molekulë është efektive në përqëndrimin 1-3%  dhe klinikisht është testuar që në këtë përqëndrim ajo ka efekte në normalizimin e nivelit të yndyrës dhe tonit. Ndërkohë një studim i publikuar në Journal of Dermatological Treatment tregon që përdorimi i 5% PAD jep rezultate më menaxhimin e rosacea-s.


1. Përdorimi

Aplikoni disa pika pasi e pastroni fytyren tuaj, përpara se të vendosni kremra ose emulsione të tjera. Mund të përdoret si në mengjes ashtu edhe në darkë.

2. Përbërësit

Water, Potassium Azeloyl Diglycinate, Propanediol, Glycerin, Methyl-Gluceth 20, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

  Geek & Gorgeous APAD Acid Azelaic 30 ml
  Geek & Gorgeous APAD Acid Azelaic 30 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery