Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Geek & Gorgeous Calm Down 100ml

Çmimi fillestar
3,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,700 Lekë
Eksfoljues shume i butë, i rekomanduar për lëkurat shumë të ndjeshme, me tendencë për t’u skuqur. Përmban 4% PHA+BHA për t’i dhënë lëkurës një shkëlqim ndërkohë që qetëson, mbron dhe hidraton atë.
1. Përdorimi

Përdoret direkt pasi pastroni fytyren, si një tonik duke e aplikuar me pambuk ose direkt me duart tuaja. Prisni pak derisa të përthithet dhe pastaj aplikoni serumet ose kremrat e rutinës.

2. Përbërësit

Gluconalactone + Lactobionik Acid (PHA) – Eksfoljues i butë që jo vetëm largon qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës, por gjithashtu hidratojnë dhe japin mbrojtje antioksidante.

Salicilik acid (BHA) – Një acid i tretshëm në vaj që është i njohur për vetitë e tij anti inflamatore.

Phragmites Kharka + Poria Cocos Extract – Ekstrakte natyrale që punojnë në sinergji perfekte për të ulur inflamacionin dhe mbështesin lëkurën për të përballuar stresin e jashtëm.

Nopal Cactus + Yeast Ekstrakt – Një kombinim i vecantë i ekstrakteve të kaktusit dhe majasë që përmbajnë peptide me peshë të ulët molekulare, karbohidrate dhe minerale që qetësojnë dhe hidratojnë lëkurën.

Panthenol – Përbërës klasik në kujdesin e lëkurës që ka veti qetësuese, hidratuese dhe mbrojtëse.

  Geek & Gorgeous Calm Down 100ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery