Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Geek & Gorgeous Hydration Station Hidratues 50 ml

Çmimi fillestar
1,400 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,400 Lekë

Një hidratues freskues, i lehtë me teksturë krem – xhel që shkon përtej bazave, pasi jo vetëm hidraton, por edhe mbron dhe qetëson lëkurën. Një sasi mesatare prej 5% glicerinë përmirësohet nga hidratuesit që punojnë në sinergji me glicerinën: një molekulë e gjeneratës së re e quajtur Isosorbide Dicaprylate dhe një treshe sheqeri, e quajtur Aquaxyl, ndihmojnë transportimin e glicerinës në të gjithë epidermën (duke rregulluar lart Aquaporin-3). dhe forconi barrierën e lëkurës duke stimuluar prodhimin e ceramideve të lëkurës.

Ectoin 1% në formulë hidraton dhe qetëson lëkurën, ndërsa mbron gjithashtu nga të gjitha llojet e stresit mjedisor, si ndotja, stresi oksidativ, bluja dhe drita e dukshme. Një dozë e mirë e dy përbërësve klasikë qetësues, Allantoin dhe Bisabolol përmirësojnë më tej aftësinë qetësuese të Stacionit të Hidratimit.

 

1. Përdorimi

Aplikoni pas serumeve në mëngjes dhe/ose darke. Përdorni aq shumë ose aq pak sa ka nevojë lëkura juaj.
Afati i ruajtjes: 1 vit nga prodhimi (i pahapur), 6 muaj PAO (periudha pas hapjes)

2. Përbërësit

Water, Squalane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Jojoba Oil/​Macadamia Seed Oil Esters, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Camellia Sinensis Leaf Extract, Bisabolol, Allantoin, Ceramide NG, Squalene, Phytosteryl Macadamiate, Phytosterols, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

  Geek & Gorgeous Hydration Station Hidratues 50 ml
  Geek & Gorgeous Hydration Station Hidratues 50 ml
  Geek & Gorgeous Hydration Station Hidratues 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery