Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Geek & Gorgeous Smooth Out

Çmimi fillestar
1,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,500 Lekë
Size

Eksfoljuesi më i fortë nga Geek & Gorgeous me 12% AHA +  kompleksin qetësues nga bima Kaktus, të cilët bëjnë një punë të shkëlqyer duke na dhënë një cehre komplet të re brenda natës dhe lëkurë më të re nëse e përdorim vazhdimisht.

Është provuar klinikisht efikasiteti i sasive të përdoruara të acideve në këtë formulë. 12% i acidit glikolik dhe laktik largojnë qelizat e vdekura nga lëkura pa e irrituar atë.

Nëse përdoret rregullisht, ai nxit prodhimin e kolagjenit, përmirëson pamjen e vijave dhe rrudhave, redukton njollat kafe dhe përgatit më së miri lëkurën për të marr të gjitha trajtimet e mëvonshme.

Ne kombinojmë AHA-të me ekstraktin qetësues të Kaktusit për të reduktuar irritimin që mund të vij nga sasia e konsiderueshme e acideve dhe gjithashtu kemi shtuar humektant të tjerë për të rritur hidratimin.

Cruelty free | Vegan | Pa fragranca dhe vajra esencial | Gluten free | E sigurtë të përdoret në shtatëzani

I përshtate cdo tip lëkure, me përjashtim të rasteve kur lëkura juaj është shumë e ndjeshme ose e prirur ndaj skuqjes (në këtë rast hidhini një sy Calm Down). Ne e rekomandojmë veçanërisht nëse fokusi juaj është rinia e zgjatur, nëse keni hiperpigmentim ose nëse dëshironi një lëkurë më të njëtrajtshme, të lëmuar dhe plot shkëlqim.

1. Përdorimi

Rekomandohet të përdoret menjëherë pasi pastrojmë fytyrën. Përdoreni si tonik, me një pambuk ose e përhapim direkt me duar. Shmangeni zonën rreth syve.

Mund ta përdorni duke filluar nga 1 herë në javë deri disa herë në varësi të nivelit të tolerancës së lëkurës. Mund të keni disa pickime të vogla në momentin që e vendosni, por është normale dhe largohet brenda disa minutave. Mund t’i shmangni pickimet nëse e vendosni direkt në lëkurë të thatë dhe nuk përdorni eksfoljant të tjerë ose scrub gjatë kohës që përdorni Smoot Out.

***AHA e bën lëkurën të ndjeshmë ndaj diellit kështu që duhet përdorur kremi i diellit në mëngjes.

2. Përbërësit

Water/Aqua, Glycolic Acid, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Galactoarabinan, Panthenol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Opuntia Ficus‐Indica (Prickly Pear) Extract, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Pentylene Glycol, Glucose, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Benzoate, Phenoxyethanol

  Geek & Gorgeous Smooth Out
  Geek & Gorgeous Smooth Out
  Geek & Gorgeous Smooth Out
  Geek & Gorgeous Smooth Out

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery